سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اختیارت در حد پیامبر (ص) پاسخگویی در حد قنبر غلام علی (ع)...

اختیارت در حد پیامبر (ص) پاسخگویی در حد قنبر غلام علی (ع)

چکیده :اگر غلام علی هستید در گرفتن هم باید در حد غلام علی بگیرید و در حد غلام علی اختیار داشته باشید و در حد غلام علی در کوچه و بازار با مردم و مثل مردم زندگی...


️حسین ملک خدایی

دیده اید که در وصف پیامبر و اولاد حضرت امیر گفته می شود که از ازل اینها از نور آفریده شده اند و اگر بخاطر این بزرگواران نبود جهان خلق نمی شد؟ اینها تجسم عدالت و ارزش های انسانی هستند.
بعد اگر به کسانی که مدعی ادامه دهندگان راه این ها هستند گفته شود قنبر غلام علی قطعا نیاز به استفاده از عقل جمعی برای حکمرانی دارد یا باید اختیارات هم در حد غلام علی باشد نه حد پیامبر و علی.
قرآن می گوید ویل للمطففین یعنی وای بر کم فروشان، یعنی در گرفتن تمام می گیرند یا سنگ تمام می گذارند چون می دهند کم می دهند.

اگر غلام علی هستید در گرفتن هم باید در حد غلام علی بگیرید و در حد غلام علی اختیار داشته باشید و در حد غلام علی در کوچه و بازار با مردم و مثل مردم زندگی کنید.

نکته دیگر اینکه گفته می شود حکومت اسلامی است.

اگر حکومت اسلامی است باید بپذیریم که این ناکارآمدی هم از دین اسلام نشات می گیرد و خیلی ها هم این ناکارآمدی را به دین ربط می دهند و از دین گریزان شده اند؛

یا باید بپذیریم دین خدا مشکلی ندارد٬ ما درست عمل نکردیم٬ ما درست دین را اجرا نکردیم٬ ما در حد غلام علی بودیم اما در حد پیامبر حکم راندیم و در حد پیامبر اختیار داشتیم یا قضاوت کسانی را قبول کنیم که میگویند دین در دنیای امروز قادر به حل مشکلات مردم نیست و دین قادر نیست پیشرفت و ترقی دنیای امروز را تضمین کند.

آیا کسانی حاضرند برای پاک کردن تصور ناکارآمدی از دامن دین خدا بگویند این که عمل شده و می شود نتیجه برداشت ما از اسلام است.

دین خدا مشکل ندارد مشکل از ما است ما مشکل داریم .
ما در گرفتن اختیار سنگ تمام گذاشتیم اما در مقام پاسخگویی کم گذاشتیم ؟
کسانی حاضرند برای تبرئه دین خودشان را متهم کنند؟
کسانی حاضرند ایثار کنند برای ارتقا ایمان و رستگاری مردم اتهام ناکارآمدی را از دین بزدایند و خود را متهم کنند؟/ فردای بهتر


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.