سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در حاشیه ی رها کردن کشور از سوی دولت! – دولت مقصر است یا”آقا”یان؟...

در حاشیه ی رها کردن کشور از سوی دولت! – دولت مقصر است یا”آقا”یان؟

چکیده :وقتی رهبری (خارج از اختیارات قانونی ) رسماً با دخالت در کار دولت و مجلس با الحاق ایران به FAFT ( مبارزه با پولشویی) مخالفت می کنند و باعث می شوند که بانک مرکزی ایران در تحریم بیشتر قرار گیرد و مراودات مالی خارجی ما با دنیا با مشکل مواجهه گردد ( و تبعاً آثارش را بر اقتصاد ایران...


حسین جعفری

مدتی است قصد داشتم در خصوص اینکه چرا دولت اداره کشور را رها کرده و مقصر اوضاع فجیع اقتصادی ایران کیست، مطلبی بنویسم اما اوضاع چنان در حال سقوطِ آزاد است که رغبتی برای نوشتن حاصل نمی شد خصوصاً آنکه اشاره به مسئول اصلی اوضاع چنان تکراری شده که یادآوری اش نیز ملال آور شده است.

دوستی از دوستان ولایتی با کنایه مطلبی برایم نوشت و همان باعث شد تا شقشقیه ای در جوابش ارسال کنم، توجه دوستان را به آن کنایه و پاسخ اجمالی ام جلب می کنم.

برایم نوشت:

“از دلار و سکه و ارز و مدیریت اقتصادی و سیاسی و….دولت محترم دکتر روحانی و خاتمی و عزیزان اصلاحات و کارگزاران مرفه البته اصلاحات مرفه شده، چه خبر؟ چرا دوستان هیچ نقدی به آنها ندارند؟ از برجام و آمریکا و اروپا و….چه خبر؟ شاید تقصیر رهبری و احمدی نژاد است که محصورین آزاد نیستند.”

پاسخ اش گفتم:

داستان دلار و ارز و گرانی و بی در و پیگیری امور کشور فقط مربوط به دولت و روحانی نیست، از نگاه مردم توهین به روحانی عیناً دایورت می شود به همه ی مقامات قدر قدرت از بالایی گرفته تا هر که قدرتی دارد!!

باید حضرات “آقا”یان فرمایند؛

وقتی پس از برجام و به هنگام حضور مقامات خارجی در ایران برای مذاکرات اقتصادی، موشک هوا می کنند و مرگ بر اسرائیل می نویسند و سرمایه گذاران خارجی را به هوا می فرستند، و

وقتی پس از برجام با ادبیاتی توهین گونه با حضور شرکت های آمریکایی در ایران مخالفت می کنند و به نوعی علاوه بر تحقیر آمریکایی ها (که روی آن حساس اند) فقط شرکت های اروپایی را در سود مشارکت اقتصادی با ایران سهیم می کنند و در عمل آمریکا را مغبون برجام می کنند (و همین هم باعث می شود که آمریکایی ها چون از برجام سودی نمی برند آن را پاره کنند)، و

وقتی رهبری (خارج از اختیارات قانونی ) رسماً با دخالت در کار دولت و مجلس با الحاق ایران به FAFT ( مبارزه با پولشویی) مخالفت می کنند و باعث می شوند که بانک مرکزی ایران در تحریم بیشتر قرار گیرد و مراودات مالی خارجی ما با دنیا با مشکل مواجهه گردد ( و تبعاً آثارش را بر اقتصاد ایران بگذارد)، و

یا در سوریه و یمن و عراق به گونه ای حاضر می شوند که دنیا نسبت به ایران حساس می شود و بدلیلِ شرایط جنگیِ فی مابین ایران با کشورهای منطقه در جنگ های متعدد نیابتی، سرمایه گذاران داخلی و خارجی جرات سرمایه گذاری در ایران را نمی یابند، و

و با وجود دهها مثال دیگر، این دخالت غیر دولتیانِ منصوب و زیر نظر قدرت است که باعث خرابی اوضاع اقتصادی و عمومی شده است، آیا انصافاً فقط این دولت روحانی و خاتمی ممنوع الهمه الچیز است که مسئول خرابی اوضاع فاجعه بار امروزند یا دیگران؟

همه ی اعتراض مردم به روحانی این است که اگر او مسئول اداره کشور است چرا در برابر این همه دخالت غیر قانونی مقاومت نمی کند و کشور را رها در دست ” آن دیگری” قرار داده و سکوت کرده است؟

نمی شود که دعوا و جنگ نیابتی را حضرات و نظامیان راه بیاندازند، اداره کنند و منابع کشور را در آن جهت صرف کنند و بجای ظریف و دولت، سردار سلیمانی ها سیاست گذارِ سیاست های خارجی شود و کیهان هم بعنوان سخنگوی رسانه ای “آقا”یان برای کشورهای منطقه خط و نشانِ پرتاب موشک بکشد (و فردایش هم موشک پرتاب شود!)، ولی چون روحانی بعنوان عمله ی بی اختیار، از جیب ملت هزینه ها را حساب می کند، فقط مورد توهین واقع شود؟

از قضا همه ی اعتراض ملت آن است که اگر روحانی اختیاری ندارد چرا نه تنها اعلام نمی کند؛ که خوش رقصی هم می فرماید و اگر هم به اعتقاد بخشی از مردم، روحانی با رضایت چنان می کند و فرقی میان روحانی و رهبری و خاتمی نیست و شعار اعتراضات دیماه ۹۶؛ “اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تموم ماجرا ” هم درست باشد که، فحش و اعتراض به روحانی عیناً دایورت می شود به همه!!

چه بسا گفته شود که برای مبازره با آمریکا باید هزینه داد ولو آنکه ملت ایران را به خاک سیاه بنشانند و بعد هم مشتی شعار دیگر برای توجیه درگیری با آمریکا و اینکه باید هزینه های آزادگی را تحمل کنیم تا باعث فوز و رستگاری ملت ایران در آخرت شود!خب، اگر واقعاً معتقدیم که برای حفظ خانه های بهشتیِ آخرتمان باید امروزمان را در راه مبارزه ی با آمریکا به فنا دهیم؛ همین را رسماً و علنی بگوییم و ناصادقانه دولت را مسئول ندانیم بلکه با افتخار این سیاست و رویکرد ایدیولوژیک رهبری را بلند فریاد کنیم!

برای ملت فرقی ندارد که بدبختی و فلاکت و بیچارگی اش درکدام دولت رقم می خورد، احمدی نژادِ قره العین مقامات باشد یا روحانی که الان مغبوض مردم هم شده است و رویکردِ و ادبیات تنش آمیز قدرت مطلقه با آمریکا را عیناً تایید می کند.

تطهیر سرچشمه؛ راه حل است که ماهی از سر گنده گردد نی ز دم…


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.