سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تنها به میانجی اراده جمعی مردم است که می‌توان در برابر سرکوب سیستماتیک مقاومت کرد...

تنها به میانجی اراده جمعی مردم است که می‌توان در برابر سرکوب سیستماتیک مقاومت کرد‌

چکیده :باید به یاد داشت که تنها به میانجی اراده جمعی مردم است که می‌توان در برابر سرکوب سیستماتیک مقاومت کرد‌ و این اراده نیازمند به کنش مداوم ، تعهد و ایستادگی همگان در مسیر حرکت به سمت آزادی...


پیام دانشجویان متحد در محکومیت اعدام نوید افکاری

به نام مردم؛ این فراموش‌شدگان بی‌نام و رنج‌دیده

نوید افکاری که در جریان اعتراضات مرداد ماه ۹۷ بازداشت شده بود، صبح ۲۲ شهریورماه ۱۳۹۹ به وسیله اعدام، به قتل رسید. اجرا شدن حکم اعدام این معترض در میانه‌ی فشار افکار عمومی داخلی و جهانی و علی‌رغم دادرسی مبهم و ناعادلانه نشان دیگری از سبعیت و عزم جدی حاکمیت در استمرار سرکوب است و این واقعیت را بیش از پیش عیان می‌کند که از تمام پایه‌های دستگاه حکومت تنها ماشین ارعاب و وحشت باقی مانده است.

برای آنان که سهمی در هیچ چیز ندارند و انبوه نام کشتگان خود را در دفتر سینه می‌نگارند، در تعدد نام‌ها تنها یک اسم مشترک برای‌شان باقی می‌ماند و آن نیز نام مردم است.‌

باید به یاد داشت که تنها به میانجی اراده جمعی مردم است که می‌توان در برابر سرکوب سیستماتیک مقاومت کرد‌ و این اراده نیازمند به کنش مداوم ، تعهد و ایستادگی همگان در مسیر حرکت به سمت آزادی است.

ما دانشجویان متحد ضمن عرض تسلیت به مردمانی که سال‌ها رنج از دست دادن بهترین فرزندان خویش را بر دوش می‌کشند و علی‌الخصوص خانواده نوید افکاری و همچنین همدردی با تمامی خانواده‌های قربانی اعدام در هر برهه زمانی، موضع خود را در محکومیت اعدام به صراحت اعلام می‌کنیم و امیدواریم با همدلی و همراهی همه مردم ایران شاهد کنش‌های گسترده‌تری در جهت مبارزه علیه وضع موجود باشیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.