سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اردشیر امیر ارجمند: آیت‌الله العظمی صانعی برای اقامه عدل، علم و عمل را به هم آمیخت ...

اردشیر امیر ارجمند: آیت‌الله العظمی صانعی برای اقامه عدل، علم و عمل را به هم آمیخت و فضیلت ش بر دیگران همین بود

چکیده :او برای اقامه عدل، به کتاب و درس و بحث اکتفا نکرد و فضیلت و امتیازش بر دیگران همین آمیختن علم و عمل بود؛ از توجه به نیازهای زمانه و رنج‌های جامعه در استنباط و فتوا بویژه دفاع از حقوق زنان،تا ایستادن کنار جنبش سرافراز سبز و معترضان مظلومش و حمایت از محصوران و زندانیان سیاسی بخشی از نقاط درخشان کارنامه آن عالم عامل بود....


بسم‌الله الرحمن الرحیم

مرجع شجاع و فقیه نواندیش روزگار ما، آیت‌الله العظمی یوسف صانعی درگذشت؛ او در دورانی که بسیاری از عالمان دین، بر خلاف وظیفه ایمانی و اخلاقی‌شان چشم بر ظلم و بیداد بستند عافیت‌طلبی پیشه نکرد و کنار مطالبات مردم بی‌پناه ایستاد و از حقوق آنها در مقابل حکام ظالم دفاع کرد.

او برای اقامه عدل، به کتاب و درس و بحث اکتفا نکرد و فضیلت و امتیازش بر دیگران همین آمیختن علم و عمل بود؛ از توجه به نیازهای زمانه و رنج‌های جامعه در استنباط و فتوا بویژه دفاع از حقوق زنان،تا ایستادن کنار جنبش سرافراز سبز و معترضان مظلومش و حمایت از محصوران و زندانیان سیاسی بخشی از نقاط درخشان کارنامه آن عالم عامل بود.

در مقابل اما عمله استبداد نیز هر چه توانستند کردند؛ از صحنه‌آرایی‌ها علیه مرجعیت مستقل ایشان تا حمله وحشیانه گروه‌های شناخته شده به منزلش لکه ننگی است که از دامن مرتکبانش پاک نخواهد شد.

در ایام محرم سالار شهیدان، برای آن مرجع امین، رحمت و مغفرت الهی و برای خانواده و مقلدان و علاقمندان‌شان صبر و شکیبایی آرزو می‌کنم.

اردشیر امیرارجمند


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.