سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یادکردی از شهید عاشورای سبز ایران سیدعلی موسوی حبیبی...

یادکردی از شهید عاشورای سبز ایران سیدعلی موسوی حبیبی

چکیده :خاندان شهیدان سید علی و سید ابراهیم موسوی حبیبی که سیدعلی در عاشورای سبز سال ۸۸ به ضرب گلوله ظالمان مظلومانه در خون غلتید و سیدابراهیم که در کربلای شلمچه در سال ۶۶ مردانه خونین بدن به دیدار معبود شتافت، از ستارگان درخشان این خاندان جلیل القدر...


در طول تاریخ بلند این سرزمین، کسانی بوده انکه جان و مال خود را بدون ذره ای بخل و خساست خرج اعتلا و سربلندی ایران و ایرانیان کرده اند.

گره خوردن این ایثار و از خودگذشتگی در سایه فرهنگ انسان ساز عاشورا، تابلوی زیبا و خونرنگی بوده که به تاریخ معاصر ایران رنگ و جلوه دیگری بخشیده است.

خاندان بزرگ موسوی در این تاریخ معاصر با جان و مال خود حضوری پررنگ داشته اند و از حماسه سرایان بزرگ این عرصه بوده اند، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جد بزرگشان مرحوم میراسماعیل موسوی در عرصه عمل اجتماعی با تحت پوشش قراردادن تعداد زیادی از محرومان و نیازمندان تکیه گاهی بود برای انسان های ستمدیده که تا آخرین روزهای عمر پر برکتش ادامه داشت، همچنین قبل از پیروزی انقلاب در عرصه حمایت از مبارزه علیه استبداد تامین کننده هزینه زندگی تعدادی از فعالین سیاسی بود که هم اکنون در مناصب بالای حکومتی حضور دارند و حتی منزل مسکونی اش محل اختفای اینان بود.

میرحسین موسوی فرزند برومند این خانواده با ترکیب علم و دین وارد عرصه مبارزات اجتماعی شد و به صورت پشتیبان علمی و عملی مبارزات خدماتی را سامان داد و بعد از انقلاب منشا خدمات بزرگی برای ایران شد، که خدمتگزاری مردم در دوره دفاع مقدس که حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمنان نیفتاد، درخشانترین فصل این خدمات است.

خاندان شهیدان سید علی و سید ابراهیم موسوی حبیبی که سیدعلی در عاشورای سبز سال ۸۸ به ضرب گلوله ظالمان مظلومانه در خون غلتید و سیدابراهیم که در کربلای شلمچه در سال ۶۶ مردانه خونین بدن به دیدار معبود شتافت، از ستارگان درخشان این خاندان جلیل القدر هستند.

مادر شهیدان موسوی حبیبی در دوران دفاع مقدس و با راه اندازی مکتب زینب س در محله سنگلج و درخونگاه، در کنار فعالیت های فرهنگی وقرآنی، نقش بسیارپررنگی در پشتیبانی مادی ومعنوی دفاع مقدس داشت ، و این سیده بزرگوار عامل بی عمل نبود وبه پیروی از حضرت زینب س در تشویق همسر وفرزندان برای حضور درجبهه های جنگ غافل نبود وزمان هایی می شد که پدربزرگوار شهیدان به همراه پسرانش در عرصه های دفاع از این آب وخاک حضوری فعال داشتند.

رزمندگان دلاور گروهان حر،گردان سرافرلزحبیب،لشکر۲۷ حضرت رسول ص حتما خاطرشان هست که در تکمیلی عملیات کربلای ۵ مردی بلندقامت ومیانسال در میانشان بود که با پسر نازنینش (شهیدسیدابراهیم موسوی حبیبی) در گردان حضور داشت.

اگرچه می دانم خاندان شهیدان موسوی به واسطه اخلاص عمل شان راضی به همین مقدار یادآوری هم نیستند و آنان در این راه با خدا معامله کرده اند، اما به حکم وظیفه واین که عند ذکر صالحین تنزل رحمه واین که در این ایام الله عاشورای سرور وسالار شهیدان و آزادگان، برائت از ظلم یک اصل مسلم دینی است، این قلم به حرکت در آمد ، کمترین کار در قبال آن همه ایثار وفداکاری وبذل جان و مال توسط خاندان بزرگ موسوی رفع حصر از بزرگمرد اخلاص، تقوی، نمونه عالی یک دولتمرد تراز اسلام مهندس میر حسین موسوی است.

آگاهان شرایط امروز ایران می دانند که این آزادی ذره ای نفع شخصی برای این خاندان و محصورین ندارد که این رفع حصر به نفع ایران و به نفع حاکمیت خواهد بود، رفع حصر از بانو رهنورد وحضرات کروبی وموسوی به همراه آزادی همه زندانیان سیاسی، عقیدتی برکات بسیاری برای امروز وفردا یمان خواهد داشت.

انشاالله.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.