سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » داستان روستای ابوالفضل برسد به دست ساده اندیشان...

داستان روستای ابوالفضل برسد به دست ساده اندیشان

چکیده :پروژه رهبری برای دولت پاکدست جوان انقلابی با چموش بازی احمدی نژاد روی هوا رفت و حاصلش شد اقتصاد بی سامان، شکاف بیشتر حاکمیت و مردم،جنبش سبز و بیش از دویست شهید، حصر لاینحل و جولان هر چه بیشتر سردارها. حالا حاکمیت بدون درس از گذشته، عقب تر میرود،کورمال کورمال به تاریکی بیشتری گام میگذارد و دیگر سخن درمانی تیپ هایی مثل فتاح با ژست عدالتخواهی و مبارزه با فساد هم چاره کار نیست چرا که در جنگ قدرت که چشم انداز پساخامنه ای هم در آن دخیل است فتاح هم تحمل...


مجتبی نجفی

این داستان روستای ابوالفضل در اهواز برسد به دست ساده اندیشانی که گمان میکنند با یک سخنرانی مشکل فساد سیستماتیک در ایران حل میشود. هنوز بعد از فریبکاری احمدی نژاد،دیدم هیجان زده هایی که با سخنان فتاح به وجد آمده بودند. فتاح با احمدی نژاد تفاوتی دارد. او جَنَمِ احمدی نژاد را ندارد. لیست مفسدان در جیب احمدی نژاد بود و او این لیست را نه برای حل فساد که ابزار فشار مخالفان کرده بود. احمدی نژاد در برابر مخالفت های بیت و سپاه تا آخرین لحظه بر انتشار لیست پافشاری میکرد و در مجلس، برادر لاریجانی ها را افشا کرد اما ایراد او این بود بازوهای راست و چپش مفسد بودند. او حامی سرسخت قاضی مرتضوی بود. معاون اولش به زندان رفت. دیگر معاونش به همین سرنوشت دچار شد تا همگان بفهمند آن دولت پاکدست مورد نظر رهبری سرابی بیش نبود، تا زمانی که قدرت مطلقه، ولی فقیه نظارت ناپذیر و دست نظامیان در اقتصاد و سیاست باز باشد فساد هست آن هم نه موردی که همیشگی.

پروژه رهبری برای دولت پاکدست جوان انقلابی با چموش بازی احمدی نژاد روی هوا رفت و حاصلش شد اقتصاد بی سامان، شکاف بیشتر حاکمیت و مردم،جنبش سبز و بیش از دویست شهید، حصر لاینحل و جولان هر چه بیشتر سردارها. حالا حاکمیت بدون درس از گذشته، عقب تر میرود،کورمال کورمال به تاریکی بیشتری گام میگذارد و دیگر سخن درمانی تیپ هایی مثل فتاح با ژست عدالتخواهی و مبارزه با فساد هم چاره کار نیست چرا که در جنگ قدرت که چشم انداز پساخامنه ای هم در آن دخیل است فتاح هم تحمل نمیشود. او بسان یک بچه مودب از پدران مفسدش عذرخواهی کرد و چه نمادین اهالی روستای ابوالفضل را با ساچمه تفنگ ضرب و شتم میکنند تا نشان دهند در نظامی که مافیای فساد در آن ریشه دوانده، قدرت مطلقه نظارت ناپذیر خود منشا فساد است و هر گونه شعار عدالت خواهی بدون حل مساله قدرت مطلقه، عوامفریبی یا در بهترین حالت ساده اندیشی بیش نیست.

شما به جهان نشانه ها ایمان ندارید؟ ببینید نظامی که با شعار به صدر نشاندن مستضعفان مستقر شد به کجا رسیده:فرودستان معترض را در خیابانها در آن آبان خونین کشت، غیزانیه ها و آسیه خانم آلونک نشین در آن تمامی ندارند و بنیاد ضد مستضعفین، در ایام تاسوعای حسینی ساکنان روستای ابوالفضل را ضرب و شتم میکند. اینها همه نشانه هایی است برای خردمندان که بدانند هر قدرتی بدون نظارت، بدون جامعه مدنی قدرتمند، بدون بی طرفی دین در دولت و بازگشت نظامیان سهامدار دیپلمات و سیاستمدار به پادگانها منشا فساد است. فرقی نمی کند به نام ولایت باشد یا سلطنت. منشا فساد نمی تواند با فساد مبارزه کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.