سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اتهامات سردار نقدی به خاتمی موجب وهن نظام می‌شود/ صدور این قرار منع تعقیب موجب تجر...

اتهامات سردار نقدی به خاتمی موجب وهن نظام می‌شود/ صدور این قرار منع تعقیب موجب تجری دیگران می‌شود

چکیده :به رغم اینکه سردار نقدی در سپاه پاسداران، جایگاهی داشته و طبعا باید در مورد همه گفته‌ها و شئون خود، رعایت مصالح را داشته باشد، سزاوار بود که مقامات فرماندهی سپاه در این گونه موارد تذکر دهند تا مبادا سایر اقدامات و مواضع او نیز زیر سوال...


صالح نیکبخت

شکایت سیدمحمدخاتمی از سردار نقدی به دلیل ادعای سه سال قبل معاون هماهنگ کننده سپاه، مبنی بر گرفتن پول توسط رئیس‌جمهور اصلاحات از پادشاه عربستان، بدون نتیجه روشن رسیدگی و با صدور قرار منع تعقیب برای متشاکی پرونده روبرو شد و البته، سوالات متعدد افکار عمومی برای این دست ادعاها همچنان باقی مانده است.

صالح نیکبخت، حقوقدان و وکیل برجسته دادگستری ضمن اشاره به این مسئله در گفتگو با امتداد، اظهار داشت: در این ماجرا، موضوع شکایت بارز بوده و متاسفم که مرجع رسیدگی، یعنی دادسرای فرهنگ و رسانه به این موضوع رسیدگی نکرده و برای سردار نقدی قرار منع تعقیب صادر کرده است.

چرا که همین اتهامات که سردارنقدی وارد کرده، اساسا نه تنها وهن مقامات گذشته جمهوری اسلامی بوده، بلکه وهن حاکمیت نیز خواهد بود. چگونه است که در جمهوری اسلامی، هر فردی که به مقامی رسیده، پس از پایان دوره کاری، مورد اهانت و اتهام از این سو و آن سو قرار می‌گیرد.

به رغم اینکه سردار نقدی در سپاه پاسداران، جایگاهی داشته و طبعا باید در مورد همه گفته‌ها و شئون خود، رعایت مصالح را داشته باشد، سزاوار بود که مقامات فرماندهی سپاه در این گونه موارد تذکر دهند تا مبادا سایر اقدامات و مواضع او نیز زیر سوال برود.

چرا که هم اکنون، سردار نقدی در پرونده دیگری از یکی از وزرای کابینه مهندس موسوی با دارا بودن چند دوره سابقه نمایندگی مجلس شکایت کرده که بنده پاسخ لازم را در این خصوص نیز خواهم داد.

البته، وکلای خاتمی، حتما به قرار منع تعقیب صادره اعتراض خواهند کرد، ولی صدور اینگونه قرارها، موجب تجری دیگران هم شده و این دست اتهامات به اشخاص و افراد محترم در کشور رواج بیشتری یافته و البته در نهایت دود آن به چشم مردم رفته و اعتبار مقامات سیاسی و قضائی کشور لطمه خواهد دید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.