سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رضا اسلامی، استاد حقوق‌بشر به «ارتباط با دولت متخاصم» متهم شد...

رضا اسلامی، استاد حقوق‌بشر به «ارتباط با دولت متخاصم» متهم شد

چکیده :در پرونده تشکیل شده در این زمینه ۱۴ متهم دیگر هم حضور دارند ولی این افراد از اتهام « ارتباط با دولت متخاصم» تبرئه...


رضا اسلامی، استاد و پژوهشگر حقوق بشر که روز ۲۲ اردیبهشت توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد، به «ارتباط با دولت متخاصم» متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، در پرونده تشکیل شده در این زمینه ۱۴ متهم دیگر هم حضور دارند ولی این افراد از اتهام « ارتباط با دولت متخاصم» تبرئه شده‌اند.

این افراد که اسامی آنها منتشر نشده است، متهم شده‌اند که در یک «دوره آموزشی» که در جمهوری چک برگزار شده است، شرکت کرده‌اند.

مقام‌های امنیتی ایران می‌گویند سازمان غیردولتی که این دوره آموزشی را برگزار کرده، با دولت آمریکا در ارتباط بوده است.

خبرگزاری هرانا به نقل از آقای اسلامی نوشته است که در صورت صحت این موضوع، او «کلاما بی‌خبر» بوده و «هیچ‌گونه ارتباطی با هیچ نهاد دولتی» نداشته است.

حسن زیدآبادی، فعال سیاسی ساکن ایران نیز در رشته‌ توییتی با اشاره به یک فایل صوتی منتشر شده از آقای اسلامی،‌ نوشته است که این استاد بازداشت شده، دارای وکیل است ولی هویت وکیل او هنوز مشخص نیست.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه پس از بازداشت آقای اسلامی گفت که در دفتر کار این استاد دانشگاه «اسناد مجرمانه» وجود داشته است ولی توضیحی بیشتری درباره این ادعا نداد.

آقای اسلامی که شهروند کانادا نیز است، فارغ‌التحصیل رشته حقوق از دانشگاه مک‌گیل کانادا است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.