سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آقای روحانی؛ برای امام حسین ( ع) دفاع از حقوق مردم و اداء دِین آنها از برپایی مراسم م...

آقای روحانی؛ برای امام حسین ( ع) دفاع از حقوق مردم و اداء دِین آنها از برپایی مراسم محرم واجب تر است.

چکیده :ناصر مهدوی جناب روحانی بهتر از بنده می دانند که شب عاشور امام حسین خطاب به یارانشان فرمودند : اگر دِینی و حقی از مردم بر عهده دارند بهتر است ایشان را ترک کنند و ابتدا به فکر ادای دِین مردم باشند. زیرا باز گرداندن حق مردم واجب تر از جهاد در راه خدا آنهم...


ناصر مهدوی

جناب روحانی بهتر از بنده می دانند که شب عاشور امام حسین خطاب به یارانشان فرمودند : اگر دِینی و حقی از مردم بر عهده دارند بهتر است ایشان را ترک کنند و ابتدا به فکر ادای دِین مردم باشند.

زیرا باز گرداندن حق مردم واجب تر از جهاد در راه خدا آنهم در کنار حضرت سید الشهداست.

باز هم جناب روحانی بهتر می دانند که یک دلیل عدم بیعت امام حسین با یزید بر سر دفاع از حقوق مردم بود و امام حاضر نبودند کسی را تایید کنند که با روی کار آمدن خویش در صدد ظلم به مردم و گسترش فساد بودند.

شگفت آور است جناب روحانی با همه این مطالبی که امیدوارم از ماجرای عاشورا خوانده و یا شنیده باشند ؛ علیرغم اعتماد مردم و هویتی که به ایشان دادند و امانتی که به وی سپردند ؛ در سخت ترین شرایط با جان و حقوق مردم معامله کردند و آنها را با بی توجهی دولت و سیاست های ناصحیح خود با هزاران درد و رنج تنها گذاشتند.

از نگاه آقای روحانی مردم ابزاری بیش نیستند هر کجا لازم بود داد از مردم می زنند اما وقتی پای مصلحت دولت و نظام و منفعت گروهی ایشان به میان بیاید ؛ راحت حقوق مردم را فراموش می کنند و زیر پا می گذارند.
در موضوع کرونا وقتی معلوم شد که ممکن است در خانه ماندن مردم بی دفاع ؛ مشکلاتی را برای دولت فراهم آورد ؛ با انواع حیل مختلف موضوع را عادی جلوه دادند و مردم را به خیابان کشاندند و جان آنها را به خطر انداختند.

در بحث سیاست های ارزی به بهای گسترش فقر و بدبختی و بحران روحی و اقتصادی مردم ؛ یک شبه قیمت دلار را به عرش رساندند تا کسری بوجه خود را از طریق خالی کردن سفره مردم جبران کنند
و اکنون نیز برای بدست آوردن رضایت مداحان و روضه خوانان ؛ دم از اجرای زنده مراسم محرم می زنند و ساز بازی با جان مردم را دوباره به صدا در آورده اند

بنده به لحاظ فردی قضاوتی در باره جناب روحانی ندارم ولی در نحوه سیاست ورزی جناب روحانی هیچ نشانی از شباهت ایشان با سلوک و دغدغه های امام حسین نمی بینم.

زیرا اگر کمترین شباهتی بین رفتار آقای روحانی با شیوه اندیشه امام حسین موجود بود حتما حفظ جان و مال مردم را در روزهای خطرناک شیوع کرونا بر انجام مراسمی که فرصتی برای کاسبی مداحان و روضه خوانان است ترجبح میدادند و با دفاع از‌حقوق ملتی مظلوم ؛ آنها را در سخت ترین شرایط معشتی تنها نمی گذاشتند.

بنظر می رسد دینداری جناب روحانی از آن جنس دینداریهایی است که در آن ارزش عقیده و انجام مناسک و مراسم مهم تر از حفظ جان و دفاع از حقوق مردم است.

من نام این دینداری را دینداری مراسمی و عامیانه می گذارم که وقتی مراسم تمام می شود ؛ دین این جماعت هم تمام می شود.

دینی که مشاهده تار موی زنان و نوشیدن شراب حکم مرگ دارد ولی دزدی و غارت بیت المال مسلمین امری عادی تلقی می شود

امام حسین همواره از چنین دیندارانی اعلام برائت و بیزاری داشته اند


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.