سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیا موج دوم کرونا زندانی ها را تهدید نمیکند؟...

آیا موج دوم کرونا زندانی ها را تهدید نمیکند؟

چکیده :اما با شروع موجب دوم کرونا به این موضوع کمتر توجه شده است. این در حالی است که وجود بیماری های زمینه ای که موجب افزایش احتمال ابتلای به کرونا و تشدید این بیماری در مبتلایان میشود در میان زندانیان به مراتب بالاتر از حد میانگین آن در جامعه است و همچنین متاسفانه در روزهای اخیر اخبار پیاپی از ابتلای زندانیان به کرونا و تایید این موضوع از سوی خانواده های آنها منتشر شده...


ابوالفضل رحیمی شاد

در اسفند ماه و با فراگیر شدن بیماری کرونا فشار افکار عمومی موجب شد که مسئولان قضایی،انتظامی و امنیتی با مرخصی تعداد قابل توجهی از زندانیان موافقت کنند و همین امر مانع از آن شد که این بیماری با وجود سطح پایین بهداشت در زندان ها و تراکم بالای زندانیان در زندان ها شیوع پیدا کند.

اما با شروع موجب دوم کرونا به این موضوع کمتر توجه شده است. این در حالی است که وجود بیماری های زمینه ای که موجب افزایش احتمال ابتلای به کرونا و تشدید این بیماری در مبتلایان میشود در میان زندانیان به مراتب بالاتر از حد میانگین آن در جامعه است و همچنین متاسفانه در روزهای اخیر اخبار پیاپی از ابتلای زندانیان به کرونا و تایید این موضوع از سوی خانواده های آنها منتشر شده است.

از اینرو بر همه ما بویژه فعالان صنفی،سیاسی،اجتماعی و فرهنگی، اساتید،معلمان،کارگران،روزنامه نگاران و همچنین همکاران و دوستان و آشنایان زندانیان ضروری است به سرعت و با فوریت مسئولان مربوطه را مخاطب خود قرار داده و با نوشتن نامه های سرگشاده با امضای جمعی درخواست مرخصی زندانیان بویژه زندانیان صنفی، سیاسی،عقیدتی و حقوق بشری و همچنین زندانیان کم خطر را مطرح نماییم.در غیر اینصورت ممکن است با همه گیر شدن این بیماری در زندان ها شاهد اتفاق های تلخ و جبران ناپذیر باشیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.