سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اغلب روستاهای غیزانیه خوزستان کماکان از بی‌آبی رنج می‌برند...

اغلب روستاهای غیزانیه خوزستان کماکان از بی‌آبی رنج می‌برند

چکیده :جعفر مجدمی، عضو شورای بخش غیزانیه با اشاره به پرژوه آب‌رسانی به ۳۰ روستای بخش غیزانیه خوزستان گفته است که «آب به سمت روستاها پمپاژ می‌شود ولی خطوط سالمی وجود ندارد که آب را کامل انتقال...


با وجود مسئولان اجرایی استان خوزستان مبنی بر حل بحران بی‌آبی در روستاهای بخش غیزانیه خوزستان، گزارش‌های تازه حکایت از آن دارد که کماکان بخش اعظم ۸۰ روستای این منطقه از بحران بی‌آبی رنج می‌برند.

در همین زمینه، جعفر مجدمی، عضو شورای بخش غیزانیه با اشاره به پرژوه آب‌رسانی به ۳۰ روستای بخش غیزانیه خوزستان گفته است که «آب به سمت روستاها پمپاژ می‌شود ولی خطوط سالمی وجود ندارد که آب را کامل انتقال دهد».

او که روز جمعه ۶ تیرماه با خبرگزاری ایلنا گفتگو کرده، با اشاره به ناقص ماندن پروژه‌های انتقال آب، گفته است برای برخی مناطق با تانکر ارسال شده از سوی ادارات و خیرین آب فرستاده می‌شود ولی «روزبه‌روز از تعداد» تانکرها کم شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، در حال حاضر بخشی از مشکلات این ۳۰ روستا کم شده ولی این منطقه ۸۰ روستا دارد و «هنوز تعداد زیادی از روستاهای این بخش از بی‌آبی رنج‌ می‌برند».

بدر آلوعطیوی، دهیار یکی از روستاها که «تنها ۲ روز در هفته آن‌هم ۳ الی ۴ ساعت آب» دارند، به ایلنا گفته است: «خط لوله آب برای غیزانیه یک‌صدم خطوط لوله‌های نفت هم نمی‌شود، چرا این خط کشیده نمی‌شود و مشکل مردم را حل نمی‌کنند؟».

ساکنان منطقه غیزانیه در ۴۵ کیلومتری اهواز روز شنبه، سوم خرداد همزمان با روز عید فطر، در اعتراض به قطع آب در برابر بخشداری تجمع کردند.

پس از آن تصاویر متعددی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد پای شماری از معترضان که برخی از آنها بسیار کم سن و سال بودند، بر اثر اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای زخمی شده است.

مسئولان دولتی پس از بروز اعتراضات وعده داده بودند که ظرف یک ماه مشکلات این منطقه را حل می‌کنند./ رادیو فردا


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.