سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » این پیشنهاد که “رهبری با خبرنگاران متعدد و نه از قبل هماهنگ شده مصاحبه کند” ع...

این پیشنهاد که “رهبری با خبرنگاران متعدد و نه از قبل هماهنگ شده مصاحبه کند” عالی است

چکیده :یک بحث اخلاقی یا جامعه‌شناختی وجود دارد که وقتی ابهام‌هایی نسبت به حاکمان و مدیران در جامعه مطرح می شود لازم است رهبری و رؤسای دیگر برای مردم توضیح دهند چراکه اگر پاسخ داده نشود، رابطه ملت و حاکمیت و رهبری قطع می‌شود و این آسیب است؛ این ضرورت هم به لحاظ علمی است، نه...


عبدالحسین خسروپناه، در پرسش و پاسخ اینستاگرامی با موضوع “نسبت ولایت فقیه با مردمسالاری و استبداد”

اینکه ما حکومتی را تصویر کنیم که هیچ فسادی در آن نباشد، فقط حکومت حضرت ولی‌عصر است. مهم آنست که ساختارهایی در قانون تعبیه شود و مانع گسترش فساد شود یا با آن مقابله کند.

اینکه توقع داشته باشیم هر کس نامه سرگشاده‌ به رهبری نوشت، رهبر باید پاسخ دهد، خیر این پاسخگویی نیست. پاسخگویی، مکانیسم‌های خود را دارد. درباره رهبری، مکانیسم نظارتی با مجلس خبرگان است. مجلس خبرگان بر اوصاف و شرایط رهبری نظارت دارد و کمیسیونی در خبرگان به نام «کمیسیون تحقیق» عملکرد رهبری را زیر نظر دارد.

در عین حال یک بحث اخلاقی یا جامعه‌شناختی وجود دارد که وقتی ابهام‌هایی نسبت به حاکمان و مدیران در جامعه مطرح می شود لازم است رهبری و رؤسای دیگر برای مردم توضیح دهند چراکه اگر پاسخ داده نشود، رابطه ملت و حاکمیت و رهبری قطع می‌شود و این آسیب است؛ این ضرورت هم به لحاظ علمی است، نه حقوقی.

خوب است مجلس خبرگان سخنگو داشته باشد. همه قوا و نهادها سخنگو دارند جز مجلس خبرگان. کمسیون تحقیق هر دو سه ماه یک بار با رهبری جلسه دارند و حتی برخی اشکالات مربوط به دفتر رهبری یا زیرمجموعه‌های رهبری را با آقا طرح می‌کنند و ایشان توضیح می‌دهند، گاهی رهبری آنها را قانع می‌کنند و گاهی هم آقا قانع می‌شوند و دستور اصلاح می‌دهند. خوب است این موارد به مردم اطلاع داده شود.

رهبری مکرر با دانشجویان، اساتید و غیره جلسه پرسش و پاسخ دارد و اینکه بگوییم رهبری پاسخگو نیست، حرف غلطی است. شما کدام رهبر و نفر اول دنیا را سراغ دارید که این همه جلسه پرسش و پاسخ با اقشار مختلف داشته باشد؟ با این حال این پیشنهاد که رهبری جلسه با خبرنگاران هم داشته باشند خیلی هم عالی است. من مسئولیتی ندارم ولی این را به بعضی مسئولان در دفتر رهبری منتقل خواهم کرد که عده‌ای از دوستان پیشنهاد می‌کنند رهبری با خبرنگاران هم جلسه داشته باشد؛ خوب است شخص رهبری، همه رؤسای قوا و مدیران میانی با خبرنگاران جلسات داشته باشند و پرسش و پاسخ صورت گیرد. این جلسات هم خوب است با خبرنگاران متعدد باشد نه اینکه از قبل هماهنگی شود.

منبع: شفقنا


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.