سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همه در این بی‌مسئولیتی و بی‌عدالتی شریکیم! حتی من، حتی تو، دوست عزیز!...

همه در این بی‌مسئولیتی و بی‌عدالتی شریکیم! حتی من، حتی تو، دوست عزیز!

چکیده :شما حکمرانان جای این مردم! اصلاح‌طلب و اصولگرا و اعتدالی و انقلابی و همه و همه... پا روی حیاتی‌ترین عنصر حیات‌تان بگذارند،چقدر صبر میکنید؟! تا کی از طریق نماینده مجلس و شورای شهر و فرماندار پیگیری میکنید؟! اصلا بی‌آبی و محیط‌زیست آلوده میدانید یعنی...


حسین نقاشی

این جملات عیناً از گزارش بیش از ده سال پیش ایسنا نقل می‌شود :«مردم خوزستان از گذشته تا به امروز از مشکلات آب رنج می‌بردند. در مقاطع زمانی، مردم با مشکل کمبود آب آشامیدنی و گاهی با مشکل شوری و کدورت آب شرب دست‌وپنجه نرم کرده‌اند»

فرمانده انتظامی اهواز هم گفت:
«بی‌توجهی مسؤولان امر به مردم بخش غیزانیه در خصوص تامین آب شرب باعث تجمع غیرقانونی اهالی این بخش شد…اعتراض مردم به تامین نشدن آب شربشان یک مطالبه قانونی است اما بایستی در مجرای قانونی انجام شود»

پ.ن۱:شما حکمرانان جای این مردم! اصلاح‌طلب و اصولگرا و اعتدالی و انقلابی و همه و همه…
پا روی حیاتی‌ترین عنصر حیات‌تان بگذارند،چقدر صبر میکنید؟! تا کی از طریق نماینده مجلس و شورای شهر و فرماندار پیگیری میکنید؟! اصلا بی‌آبی و محیط‌زیست آلوده میدانید یعنی چه!؟

همه در این بی‌مسئولیتی و بی‌عدالتی شریکیم! حتی من! حتی تو! دوست عزیز!

پ.ن۲:مجرایِ قانونی مشخص برای اعتراض به نداشتن آبِ سالم دقیقا کجاست؟! اینها که دیگر دنبال آزادی‌های سیاسی و انتخابات آزاد و “رای من کو؟” و “چرا شلیک کردی؟” نبوده‌اند!

مطالبه‌شان ضروری‌ترین نیاز حیات است؛ آب!

پ.ن۳:کمبود منابع مالی، خشکسالی یا انتقال ضروری آب یا هر دلیلی دیگری، تغییری در ضرورت تامین آب شُرب برای مردم ایجادنمیکند. رفع نیازهای ضروری مردم از وظایف هر دولت و اساسا هر حکومتی است.

ما را همه شب نمی‌برد خواب
ای خفته روزگار دریاب
در بادیه تشنگان بمردند
وز حله به کوفه می‌رود آب

منبع: اینستاگرام نویسنده


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.