سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نگرانی از امنیت جانی یک زندانی سیاسی در پی انتقال به بند مجرمان جنایی...

نگرانی از امنیت جانی یک زندانی سیاسی در پی انتقال به بند مجرمان جنایی

چکیده :سال گذشته کشته شدن یک زندانی سیاسی ۲۱ ساله به نام علیرضا شیرمحمدعلی به دست دو زندانی دیگر در زندان فشافویه خبرساز شده بود. وکیل آقای شیرمحمدی در آن زمان به اجرا نشدن قوانین تفکیک زندانیان اعتراض کرده...


نزدیکان جواد حسینی نژاد یکی از زندانیان سیاسی در ایران می‌گویند در هفته‌های گذشته مسئولان زندان وکیل آباد او را به بند مجرمان جنایی منتقل کرده‌اند و نگران امنیت جانی و سلامتی او هستند.

یکی از نزدیکان آقای حسینی نژاد در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت او در آبان ماه ۹۸ در خانه‌اش بازداشت شده و در دادگاه به اتهام راه اندازی کانال تلگرام “به قصد براندازی حکومت” تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری در مجموع به ۲۳ زندان محکوم شده است. .

نزدیکان آقای حسینی نژاد گفته‌اند علاوه بر خطر ابتلا به کرونا در زندان حالا نگران به خطر افتادن جانش به دلیل انتقال به بند مجرمان جنایی نیز هستند.

سال گذشته کشته شدن یک زندانی سیاسی ۲۱ ساله به نام علیرضا شیرمحمدعلی به دست دو زندانی دیگر در زندان فشافویه خبرساز شده بود. وکیل آقای شیرمحمدی در آن زمان به اجرا نشدن قوانین تفکیک زندانیان اعتراض کرده بود.

گفته می‌شود فرزند آقای حسینی نژاد هنگامی که او در زندان بوده به دنیا آمده و حالا در غیبت او، خانواده‌اش با مشکلات معیشتی نیز روبرو شده‌اند.

مقامات ایران می‌گویند در پی شیوع کرونا هزاران زندانی را به مرخصی فرستاده‌اند و یا آزاد کرده‌اند اما بسیاری از زندانیان همچنان در زندان به سر می‌برند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.