سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیا جمهوری اسلامی، کینه شخصی به نرگس محمدی دارد؟ اگر لایحه “صیانت و کرامت و تامی...
» پیام زهرا رهنورد از زندان اختر:

آیا جمهوری اسلامی، کینه شخصی به نرگس محمدی دارد؟ اگر لایحه “صیانت و کرامت و تامین امنیت بانوان” یک شعار تو خالی نیست، ضارب را مجازات کنید و شرایط آزادی نرگس محمدی و دیگر زنان زندانی را تسریع نمایید وگرنه خیلی زود دیر می‌شود

چکیده :اگر قوه قضائیه آنچنان که ادعا می کند در پی اعاده حق زندانیان و جبران مافات گذشته هاست، و اگر لایحه "صیانت و کرامت و تامین امنیت بانوان" یک شعار تو خالی نیست، ضارب را مجازات کند و در بهبود شرایط خانم نرگس محمدی و روند آزادی ایشان و سایر زنان زندانی تسریع نماید وگرنه خیلی زود دیر...


زهرا رهنورد قرآن پژوه و فعال حقوق زنان در پیامی از حصر در واکنش به ضرب و شتم نرگس محمدی در زندان آن را نا‌شی از کینه عمیق نسبت به زنانی دانست که بر ضد ظلم و تبعیض فعالیت می‌کنند و از قوه قضائیه خواست تا با مجازات عاملان، ادعاهای خود در جبران گذشته ها را عملی کند.

به گزارش کلمه، متن پیام دکتر رهنورد از حصر خانگی به شرح زیر است:

آیا جمهوری اسلامی، کینه شخصی به نرگس محمدی دارد؟ آیا غیر از این است که این کینه دارای ریشه‌ای عمیق و با سابقه، در ارتباط با زنانی است که ضدظلم و تبعیض و خواهان آزادی‌های مدنی ملتمان هستند؟ آیا مرگ زهرا کاظمی که با ضرب و شتم دست اندرکاران انجام شد کافی نیست که زندانبانان را از ارتکاب قتلی مجدد که در اثر خشونت‌هائی این چنینی پیش می‌آید به وحشت اندازد؟

آیا محروم کردن یک مادر از دیدار فرزندان در مراحل رشد و در آغوش گرفتن نوگلانش خوی تشنه خشونت آمران و عاملان را کفایت نمی‌کند که حال به ضرب و شتم و تبعید او هم اقدام کرده‌اند؟ اگر قوه قضائیه آنچنان که ادعا می‌کند در پی اعاده حق زندانیان و جبران مافات گذشته هاست، و اگر لایحه “صیانت و کرامت و تامین امنیت بانوان” یک شعار تو خالی نیست، ضارب را مجازات کند و در بهبود شرایط خانم نرگس محمدی و روند آزادی ایشان و سایر زنان زندانی تسریع نماید وگرنه خیلی زود دیر می شود.

زهرا رهنورد – زندان اختر


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.