شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» محمدعلی طاهری به ۵ سال حبس محکوم شد

شنبه, ۱۹ اسفند, ۱۳۹۶

چکیده : وکیل مدافع محمد علی طاعری از محکومیت موکلش به ۵ سال حبس از سوی شعبه ۱۵ دادگاه تنقلاب خبر داد


وکیل مدافع  محمد علی طاعری  از محکومیت موکلش به ۵ سال حبس از سوی شعبه ۱۵ دادگاه تنقلاب خبر داد.

محمود علیزاده‌طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز آقای خسروی دیگر وکیل پرونده با مراجعه به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، رایی را دریافت کرد که بر اساس آن، محمدعلی طاهری به ۵ سال حبس محکوم شده، رای دادگاه به استناد تبصره ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی، صادر شده است.

وی گفت: پرونده تاکنون دو مرحله به دیوان عالی کشور رفته و دیوان صراحتاً اعلام کرده که موکلم مشمول ماده ۲۸۶ نمی‌شود؛ زیرا موکل از سال ۸۹ در زندان بسر می برد، ولی مجدد رأی صادر شده است.

وکیل‌مدافع  پایه گذار گروه عرفان حلقه گفت: با توجه به اینکه ۲۰ روز مهلت تجدیدنظرخواهی تعیین شده، قطعاً تجدیدنظرخواهی می کنیم. آقای خسروی به دادستانی مراجعه کردند تا نامه بگیرند و ما به زندان برویم تا با موکلم درباره لایحه تجدیدنظرخواهی مشورت کنیم.

علیزاده‌طباطبایی خاطرنشان کرد: محمدعلی طاهری در بازداشت موقت بسر می‌برد و قرار بازداشت موقت تا زمانی که رأی تجدید نظر صادر شود باید به تبدیل به قرار وثیقه شود.

بر اساس این گزارش، علیزاده طباطبایی ۲۱ آذرماه گفته بود: پس از اینکه حکم صادره مبنی بر اعدام از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، مجددا از سوی دیوان عالی کشور نقض شد، پرونده با نظر قضات دیوان برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض – شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب – ارجاع شد.