شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» زائری: مجبورم کردند بنویسم رهبرانقلاب از همه بازجویی‌ها خبر دارد

سه شنبه, ۲۴ بهمن, ۱۳۹۶

چکیده : من که به عنوان زندانی واقعیت‌هایی را به چشم دیده و از نزدیک لمس کرده‌ام به خوبی می‌دانم به آن خلوت زندان که یک قاضی یا بازپرس و زندانبان و بازجو احساس خدایی می‌کند، یا -چنان که یکی از مسؤولان قضایی گفته بود- خود را فقط یک وجب پایین‌تر از خدا می داند! پای هیچکس حتى رهبری هم نمی‌رسد!


محمدرضا زائری‌، روحانی روزنامه‌نگار و مدرس دانشگاه شناخته‌شده، همزمان با درگذشت یک زندانی در زندان اینستاگرامش نوشت: در احضارم صراحتا می‌خواستند بنویسم که به صورت هفتگی گزارش دقیق پرونده‌ها به رهبری داده می‌شود. نمی‌فهمم چرا رهبر انقلاب اجازه می‌دهند از آبروی ایشان، برای ماله‌کشی بر سیاهکاری یک مدیر میانی هزینه شود؟

زائری به یادداشتی اشاره می‌کند که چندماه قبل، بعد از احضار به قوه قضاییه منتشر کرد و در آن نوشته بود که گزارش هفتگی برای رهبری ارسال می‌شود و گویا حالا می‌گوید آن حرف‌های قبلی را به اجبار نوشته بوده.

به گزارش سحام نیوز، او در یادداشت شهریورماه‌اش نوشته بود:صادقانه اعتراف می‌کنم که انتظار این طور برخورد مؤدبانه و منطقی و صحیح را نداشتم. از دم در و موقع ورود تا فرصتی که مفصل با معاون محترم دادسرا صحبت کردم و بازجویی انجام شد رفتار و شیوه برخورد بسیار معقول و محترمانه و غافلگیرکننده بود!

اما حالا امروز در اینستاگرامش نوشته:

در مظلومیت رهبری نیز همین بس که حتى دوستان نادان ایشان هم اصرار دارند برای تبرئه و تطهیرشان بگویند که رهبری از همه چیز خبر دارد و چنان که مدتی پیش در احضار من صراحتا می خواستند بنویسم که به صورت هفتگی گزارش دقیق پرونده‌ها به رهبری داده می‌شود!

من که به عنوان زندانی واقعیت‌هایی را به چشم دیده و از نزدیک لمس کرده‌ام به خوبی می‌دانم به آن خلوت زندان که یک قاضی یا بازپرس و زندانبان و بازجو احساس خدایی می‌کند، یا -چنان که یکی از مسؤولان قضایی گفته بود- خود را فقط یک وجب پایین‌تر از خدا می داند! پای هیچکس حتى رهبری هم نمی‌رسد!

هر چه فکر می‌کنم نمی فهمم چرا رهبر انقلاب این قدر راحت اجازه می‌دهند از حیثیت و آبروی ایشان، نه حتى برای آبروی دستگاه قضایی بلکه برای ماله‌کشی بر تخلف و سیاه‌کاری یک مأمور و مدیر میانی هزینه شود؟

زائری‌مقدم چندسال‌ پیش، در دهه ۷۰، به‌سبب جرایم مطبوعاتی بابت هفته‌نامه خانه(ارگان خانه‌روزنامه‌نگاران جوان) که مسوولیتش برعهده او بود، به زندان افتاده بود.وی همینک مدیرمسوول نشریه و انتشارات ویژه آیین‌های مذهبی «خیمه» است.