شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» یک مرتضوی برای یک کشور کافی بود؛ او را تکثیر نکنیم

یکشنبه, ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶

چکیده : قاضی‌ها و دادستان‌ها و ضابط‌ها و بازپرس‌ها و بازجوها نه معصومند، نه بی‌خطا و نه خالی از حب و بغض. همانگونه که نظارت بر قوه مجریه ضروری است اعمال نظارت بر رفتار با متهمان و محکومان هم ضروری است. مصیبت یک مرتضوی برای یک کشور کافی بود؛ او را تکثیر نکنیم


حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور نسبت به مرگ مشکوک سیدامامی در زندان واکنش نشان داد. او در دو توییت جداگانه در این باره در توییتر خود نسبت به این مرگ مشکوک اعتراض کرد.

آشنا در توییتر نوشت: “قاضی‌ها و دادستان‌ها و ضابط‌ها و بازپرس‌ها و بازجوها نه معصومند، نه بی‌خطا و نه خالی از حب و بغض. همانگونه که نظارت بر قوه مجریه ضروری است اعمال نظارت بر رفتار با متهمان و محکومان هم ضروری است. مصیبت یک مرتضوی برای یک کشور کافی بود؛ او را تکثیر نکنیم.”

وی چند ساعت پیش نیز در واکنش به مرگ مشکوک این استاد دانشگاه در زندان نوشته بود: “نه جامعه شناسان دین خودکشی می کنند نه حامیان حیات وحش”

کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه امام صادق و فعال محیط زیست، که کمتر از یک ماه پیش زندانی شده بود، به طرز مشکوکی در زندان درگذشت. مقامات زندان به خانواده او گفته‌اند که سیدامامی خودکشی کرده است.

سیدامامی، مدیرعامل سابق موسسه غیردولتی “حیات وحش میراث پارسیان” بود که بخاطر فعالیت‌هایش برای حفظ یوز آسیایی (ایرانی) مشهور است.