شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» نماینده تهران از ردیف بودجه‌ای با نام پاداش اتفاقی پرده برداشت!

شنبه, ۲۱ بهمن, ۱۳۹۶

چکیده : برای فاصله از آلودگی و عدم شفافیت به طورحتم شورای شهر و شهرداری تهران باید موضوع پاداش اتفاقی را به لحاظ فرآیندی و مصداقی مشخص کنند. روال پاداش‌های اتفاقی درخصوص شرکت ها حاکم بوده و درخصوص شهرداری‎ها متعارف نیست. اینکه عناوینی برای هزینه کرد منابع خلق شده و تحت این عناوین پرداخت هایی صورت گیرد، ممکن است دریک مدیریت غیرحرفه ای انجام شود؛ اما درمدیریت حرفه ای که با نظارت و شفافیت پیگیری می شود به هیچ عنوان قابل قبول نیست


علیرضا رحیمی نماینده مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی خود از اختصاص ردیف بودجه برای پاداش‎های خبر داد.

این نماینده مجلس در کانال شخصی خود نوشت: اختصاص ردیف بودجه برای پاداش‌های اتفاقی بیشتر شامل شرکت ها است، به این ترتیب که اگر درآمد و سود شفاف و مشروع غیرمترقبه ای در شرکت ایجاد شود که به دنبال آن تراز مالی شرکت ذی ربط مثبت شود؛ می توان پاداش اتفاقی برای افراد دخیل در این درآمد درنظرگرفت.

وی افزود: باید به مردم درخصوص علت و دلیل پرداخت پاداش‌های اتفاقی و اینکه به چه افرادی پرداخت شده توضیح داده شود. درسیستم مدیریت و منابع انسانی تشویق و تنبیه یکی از ابزارهای انگیزه بخشی به نیروی انسانی و مدیران است؛ موضوعی جاری میان سازمانها است؛ اما برای شهرداری که درحال حاضر دچارکمبود منابع و اعتبارات بوده به طورحتم این پاداش‌های اتفاقی نباید محملی برای هدر رفت منابع باشد.

رحیمی تاکید کرد: برای فاصله از آلودگی و عدم شفافیت به طورحتم شورای شهر و شهرداری تهران باید موضوع پاداش اتفاقی را به لحاظ فرآیندی و مصداقی مشخص کنند. روال پاداش‌های اتفاقی درخصوص شرکت ها حاکم بوده و درخصوص شهرداری‎ها متعارف نیست. اینکه عناوینی برای هزینه کرد منابع خلق شده و تحت این عناوین پرداخت هایی صورت گیرد، ممکن است دریک مدیریت غیرحرفه ای انجام شود؛ اما درمدیریت حرفه ای که با نظارت و شفافیت پیگیری می شود به هیچ عنوان قابل قبول نیست.