سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت تپه...

اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت تپه

چکیده : کارگران بخش‌های نی بر و کارخانه و بخش‌های دیگری از شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات معوقه دست به اعتصاب و تجمع...


صبح امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه کارگران بخش‌های نی بر و کارخانه و بخش‌های دیگری از شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات معوقه دست به اعتصاب و تجمع زدند.

این کارگران که در چند ماهه گذشته مدام در تلاش برای گرفتن حق و حقوق خود بودند توانستند بعد از وقفه‌های طولانی حقوق ماههای بهمن و اسفند ۹۴ را دریافت کنند. این در حالی است که این مبلغ هنوز به ۱٨۰ نفر از کارگران پیمانکاری انوشه پرداخت نشده است.

بنا بر خبرهای ارسالی از سوی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، مدیریت شرکت از یک هفته قبل فیش های حقوق آبان ماه را بین کارگران توزیع کرده و علیرغم شرایط سخت معیشتی که این کارگران دارند همچنان از پرداخت حقوق آبان ماه خودداری میکند.

بنا بر این خبرها، روز یکشنبه هفته جاری مدیریت شرکت پس از شنیدن خبر زمزمه اعتصاب در بین کارگران، خبری را در کانال مدیریتی مبنی بر پرداخت حقوق آبان در روز دوشنبه منتشر کرد اما در پایان روز دوشنبه، با بهانه واهی اشکال در سیستم بانکی از پرداخت خودداری نمود و از آنجا که تا دیروز سه شنبه تنها به ۲۰۰ نفر از۵۰۰۰ کارگراین مجموعه، این پرداختی صورت گرفت، کارگران خشمگین از حجم بالای معوقات انباشته شده و پراکندگی پرداخت آن، صبح امروز دست به اعتصاب زدند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، با توجه به فرا رسیدن اسفند ماه و هفته‌ها و روزهای پایان سال، بشدت نگران عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود هستند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در پی شروع اعتصاب در شرکت نیشکر هفت تپه، جمعهایی از کارگران برای تجمع در مقابل مدیریت عازم این محل شده‌اند و تراکتورهای شخصی و جمع‌هایی از کارگران نیز دربهای ورودی و خروجی شرکت را بسته‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.