سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صادقی خبر داد: وکیل بازداشت شده تحت فشار نیروهای امنیتی برای اقرار است...
» تحقیقات محلی وکیل ثابت کرده نوجوانی که در کلانتری اراک فوت کرد موادفروش نیست

صادقی خبر داد: وکیل بازداشت شده تحت فشار نیروهای امنیتی برای اقرار است

چکیده :بنابر اطلاع رسیده، یکی از وکلای شریف دادگستری با تحقیقات محلی در روستای محل سکونت نوجوانی که در کلانتری اراک فوت کرد، ثابت کرده هیچکس او را مواد فروش نمی شناسد. لذا مراجع امنیتی برایش پرونده سازی کرده و می‌خواهند با فشار از او اقرار بگیرند که در تشکیل گروه‌های اعتراضی نقش داشته...


کلمه گروه خبر: محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در توییتی اعلام کرد که وکیل دادگستری که خبر داده بود جوان فوت شده در اراک معتاد نبوده و دست فروش بوده، توسط نیروهای امنیتی تحت فشار قرار گرفته است.

به گزارش کلمه، وی در این باره در توییتر خود نوشت: “بنابر اطلاع رسیده، یکی از وکلای شریف دادگستری با تحقیقات محلی در روستای محل سکونت نوجوانی که در کلانتری اراک فوت کرد، ثابت کرده هیچکس او را مواد فروش نمی شناسد. لذا مراجع امنیتی برایش پرونده سازی کرده و می‌خواهند با فشار از او اقرار بگیرند که در تشکیل گروه‌های اعتراضی نقش داشته است.‌‌‌‌”

محمد نجفی وکیل دادگستری که خبر داده بود جوان فوت شده در زندان اراک معتاد نبوده، ۲۵ دی ماه، به همراه تنی چند از فعالین مدنی در شهر شازندِ اراک بازداشت شد.

این نخستین بار نیست که فعالان مدنی و وکلای دادگستری برای افشای حقیقت بازداشت می‌شوند. طی این سالها، بسیاری از روزنامه نگاران، وکلای دادگستری و فعالان سیاسی به دلیل افشای آنچه که در زندان‌ها خصوصا بازداشتگاه‌های انفرادی بر زندانیان رفته، خود نیز بازداشت و تحت فشار قرار گرفتند تا سخنان خود را تکذیب کنند. به طور مثال افشاکنندگان کهریزک به حبس‌های طویل المدت محکوم شدند، وکلایی چون عبدالفتاح سلطانی به دلیل قبول وکالت متهمان سیاسی و ایستادگی بر حق آنان کماکان در زندان هستند و زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین به دلیل افشای آنچه بر ستار بهشتی رفت تحت شدید ترین فشارها قرار گرفتند.

اما تا پیش از این نماینده مجلس و یا شورای شهری نبود که خبر از تحت فشار قرار گرفتن این افراد بدهد، تا پیش از این فقط علی مطهری نماینده مجلس در ارتباط با چنین موضوعاتی دست به افشاگری می‌زد، اما امروز وکلایی چون محمود صادقی، فاطمه سعیدی و غلامرضا حیدری و چند نماینده دیگر در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران هستند که درباره چنین مسائلی صحبت کنند و نگذارند حقی پایمال شود.

پیش از این کلمه به نقل از محمد نجفی وکیل دادگستری خبر داده بود که جوانی که در زندان اراک دست به خودکشی زده، معتاد نبوده و دست فروشی می‌کرده‌است.

محمد نجفی وکیل دادگستری درباره این جوان در فیس بوک خود نوشته بود: “باز هم سناریوی فریب! درخبرها آمده، پلیس کشته شدن یکی از بازداشت‌شدگان» اعتراضات را بر اثر برخورد باتوم به سرش تکذیب کرده و می‌گوید که این شخص به اتهام حمل موادمخدر بازداشت شده و در بازداشتگاه کلانتری۱۲رضوی اراک خودکشی کرده. به دنبال این خبر، پیگیر موضوع شده به زادگاه متوفی (وحید حیدری) واقع در روستای تکیه رفته و در صحت و سقم ماجرا مداقه کرده، نامبرده نه معتاد بود و نه فروشنده مواد مخدر، همگان این موضوع را با انزجار و نفرین قویاً تکذیب کرده و شخصیت وحید را مبرا از اینگونه اتهام ها دانسته. وحید حیدری دستفروش کنار خیابان بوده و هر روزه روزی خود را در سرما و گرما فریاد می زده، فریاد حراج، آری جان او را به حراج گذاشتند، مرگ او موید این حراج است. کسان که از او می‌گفتند جز به نکوئی نام نبردند، در تصویر او پیداست زلال آب، من شعری را که در چشمان او خواندم را می آورم :
باغبان که من رفتم، زین چمن حرامت باد
گر به جای من سروی ، غیر دوست بنشانی!

تاریکی شکست خواهد خورد!
علی باقری – شازند”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.