شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» فاطمه هاشمی: حوله پدرم آلوده به رادیو اکتیو بود

شنبه, ۲۳ دی, ۱۳۹۶

چکیده : فرزند رییس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید حوله‌ای که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را با آن به بیمارستان بردند به رادیواکتیو آلوده بوده است


یک سال پس از درگذشت، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی فرزندان او خبر از ارجاع دوباره پرونده مرگ آیت‌الله به شورای عالی امنیت ملی داده‌اند.

در همین رابطه،  فاطمه هاشمی، فرزند رییس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید حوله‌ای که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را با آن به بیمارستان بردند به رادیواکتیو آلوده بوده است. پیش از این فائزه هاشمی، دختر دیگر آیت‌الله اعلام کرده بود که فاطمه، خواهرش و عفت مرعشی، مادرش به مواد رادیواکتیو آلود هستند.

فاطمه هاشمی در گفتگو با اعتماد آنلاین تأکید کرد که چون جواب آزمایش‌ها را ندارند نمی‌توانند برای درمان به پزشک مراجعه کنند. وی در این زمینه گفت: این گزارشی بود که شورای عالی امنیت ملی داد و چندین بار هم از آن‌ها خواستیم که حداقل برای معالجه اطلاعات به ما بدهند تا بتوانیم به متخصص مراجعه کنیم. برای آن یک سری آزمایش‌های خاصی هست که هر جایی آن را انجام نمی‌دهند و بیشتر هم مکان‌های امنیتی این آزمایش‌ها را انجام می‌دهند و به همین خاطر ما هیچ اقدامی انجام ندادیم.

وی یادآوری کرد که وجود رادیو اکتیو در بدن او و مادرش با پیگیری شورای عالی امنیت ملی و با آزمایش در یک مرکز ویژه انجام شده است.

چند روز پیش نیز یاسر هاشمی، فرزند دیگر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، از ارجاع دوباره پرونده آیت‌الله به شورای عالی امنیت ملی خبر داده بود. وی به رسانه‌ها گفته بود این پرونده که بسته شده بود بار دیگر به درخواست حسن روحانی، رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی در این نهاد عالی کشور گشوده شده است.

همچنین گفته شده بود که محسن هاشمی، که ریاست شورای شهر تهران را بر عهده دارد، قرار است برای رؤیت پرونده مرگ آیت‌الله به محل شورای عالی امنیت ملی برود.