شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» غلامحسین کرباسچی: حصر از دغدغه‌های آقای هاشمی بود

سه شنبه, ۱۹ دی, ۱۳۹۶

چکیده : هاشمی دغدغه این مسأله را داشت و بسیار هم پیگیر بود و هرجا که فکر می‌کرد تأثیرگذار است، اقدام می‌کرد. اما آقای هاشمی نمی‌خواست با این قبیل کارها تجارت کند. شاید بعضی سیاسیون خیلی دلشان نخواهد که این مسأله حل شود چون احساس می‌کنند که بد هم نیست


کلمه – گروه خبر: غلامحسین کرباسچی در گفتگویی با روزنامه ایران همزمان با اولین سالگرد فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی می گوید: ایشان موضوع حصر را به‌عنوان معضلی که می‌تواند در جامعه کدورت ایجاد کند، نگاه می‌کرد و سعی در حل و فصل آن داشت.

به گزارش کلمه، غلام حسین کرباسچی در پاسخ به سوالی درباره یگیری های مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی برای رفع حصر آقایان موسوی، کروبی و خانم رهنورد توضیح می دهد: ایشان دغدغه این مسأله را داشت و بسیار هم پیگیر بود و هرجا که فکر می‌کرد تأثیرگذار است، اقدام می‌کرد. اما آقای هاشمی نمی‌خواست با این قبیل کارها تجارت کند. شاید بعضی سیاسیون خیلی دلشان نخواهد که این مسأله حل شود چون احساس می‌کنند که بد هم نیست.

وی افزود: آقای هاشمی این طور نبود که مثلاً اگر با رهبری صحبتی می‌کرد، آن را به‌عنوان یک اقدام مهم مطرح کند. یا بخواهد با آن جلب توجه کند. ایشان نمی‌خواست تبلیغات کند؛ می‌خواست مسائل را حل کند. وقتی می‌فهمید رسانه‌ای شدن یک مسأله اثرات معکوس دارد، هرگز آن را مطرح نمی‌کرد. به خاطر همین خیلی از تلاش‌های آقای هاشمی در خیلی از زمینه‌ها بعدها در خاطراتش شنیده می‌شود.

او در بخشی از این گفتگو به موضوع حصر آیت الله العظمی منتظری پرداخته است.