شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» تایید خودکشی یکی از بازداشت شدگان در کلانتری ۱۲ اراک

سه شنبه, ۱۹ دی, ۱۳۹۶

چکیده : وحید حیدری دستفروش کنار خیابان بوده و هر روزه روزی خود را در سرما و گرما فریاد می زده، فریاد حراج، آری جان او را به حراج گذاشتند، مرگ او موید این حراج است


دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی ضمن تایید خودکشی یکی از بازداشت شدگان در اراک گفت: با وجود اینکه آثار خودزنی بر روی جسد این فرد محرز است فیلمی از لحظه خودکشی وی نیز موجود است بنابراین با توجه به شواهد و قرائن موجود مرگ این فرد بر اثر خودکشی در کلانتری بوده است.

‍ محمد نجفی وکیل دادگستری در صفحه فیس بوک خود درباره خودکشی این جوان اهل اراک نوشت: “در خبرها آمده، پلیس کشته شدن یکی از بازداشت‌شدگان» اعتراضات را بر اثر برخورد باتوم به سرش تکذیب کرده و می‌گوید که این شخص به اتهام حمل موادمخدر بازداشت شده و در بازداشتگاه کلانتری۱۲رضوی اراک خودکشی کرده. به دنبال این خبر، پیگیر موضوع شده به زادگاه متوفی ( وحید حیدری) واقع در روستای تکیه رفته و در صحت و سقم ماجرا مداقه کرده، نامبرده نه معتاد بود و نه فروشنده مواد مخدر، همگان این موضوع را با انزجار و نفرین قویاً تکذیب کرده و شخصیت وحید را مبرا از اینگونه اتهام‌ها دانسته. وحید حیدری دستفروش کنار خیابان بوده و هر روزه روزی خود را در سرما و گرما فریاد می زده، فریاد حراج، آری جان او را به حراج گذاشتند، مرگ او موید این حراج است. کسان که از او می گفتند جز به نکوئی نام نبردند، در تصویر او پیداست زلال آب، من شعری را که در چشمان او خواندم را می‌آورم :
باغبان که من رفتم , زین چمن حرامت باد
گر به جای من سروی ، غیر دوست بنشانی!”