شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» رییس قوه قضا نیز طاقت نیاورد و پاسخ احمدی نژاد را داد

یکشنبه, ۱۲ آذر, ۱۳۹۶

چکیده : گفته می‌شد که به آملی لاریجانی توصیه شده بود که وارد این منقاشه نشود و خود و دادستان‌ها و سخنگویش سکوت پیشه کنند که بنای نظام، پر و بال ندادن به این دعوا و نادیده گرفتن احمدی نژاد است تا با سکوت از کنار آن عبور کنند. اما به نظر می‌رسد رییس دستگاه قضا نتوانست به این توصیه عمل کند و خود و تمام مسوولانش در مقام پاسخگویی بر آمدند


کلمه – گروه خبر: صادق آملی لاریجانی بالاخره طاقت نیاورد و خود پاسخ محمود احمدی نژاد را داد. از روزهای نخست هفته‌ی گذشته دادستان تهران، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه اقدام به دادن پاسخ‌های تند به محمود احمدی نژاد کرده و او را دروغگو و متوهم خواندند.

بسیاری از تحلیل گران سیاسی مدتها بود که منتظر ورود رییس دستگاه قضا به این دعوا بودند. همگان به خوبی می دانند که صبر و تحمل رییس قوه قضاییه اندک است و با کوچکترین انتقاد و کلامی بر آشفته می‌شود و پاسخ می‌دهد.چه بسیار افرادی که طی سال‌های اخیر به دلیل کمترین نوشته‌ای در نقد رییس این دستگاه به زندان افتاده‌اند. البته محسنی اژه‌ای در نشست خبری اخیر خود در پاسخ به سوالی پیرامون برخورد قضایی با محمود احمدی نژاد از صبر و مدارای دستگاه قضا گفته بود که بیشتر شبیه یک طنز تلخ بود تا واقعیتی تجربه شده.

از سوی دیگر گفته می‌شد که به آملی لاریجانی توصیه شده بود که وارد این منقاشه نشود و خود و دادستان‌ها و سخنگویش سکوت پیشه کنند که بنای نظام، پر و بال ندادن به این دعوا و نادیده گرفتن احمدی نژاد است تا با سکوت از کنار آن عبور کنند. اما به نظر می‌رسد رییس دستگاه قضا نتوانست به این توصیه عمل کند و خود و تمام مسوولانش در مقام پاسخگویی بر آمدند.

آملی لاریجانی در پاسخ به محمود احمدی نژاد مدعی شد: در درون کشور هم عده‌ای سیاه نمایی می‌کنند و این همه واقعیت را نمی بینند. نفس بقای نظام اسلامی با این همه فشار و تحریم، یک معجزه است که ناشی از بصیرت ملت ماست اما برخی سیاه نمایی می‌کنند و دنبال قطع امیدها هستند. عده‌ای می‌خواهند برای خود کاسبی راه بیاندازند و بگویند ما منجی هستیم. چرا می‌خواهید به خاطر یک کار سخیف، روی ارزش‌های انقلاب خط سیاه بکشید؟ این بالاترین خیانتی است که عده‌ای انجام می دهند.

وی افزود: در درون کشور هم متاسفانه کسانی آب به آسیاب دشمن می ریزند و دروغ های عجیب و غریب می‌گویند که انسان متاسف می شود. یک آقایی در طول چند دقیقه صحبت کردن، شاید ۵۰ حرف خلاف واقع علیه قوه قضاییه و مسئولان دستگاه زد. آخر چرا؟ متاسفانه توجه هم نمی‌کنند که این خیانت به جمهوری اسلامی و آرمان های شهدا و مردم است. ادعای مردمی بودن می‌کنند و بعد این طور از پشت به نظام جمهوری اسلامی خنجر می‌زنند.

آملی لاریجانی ادامه داد:‌می‌گویند سازمان زندان ها نباید زیرمجموعه قوه قضاییه باشد در حالی که اینها از لوازم کار دستگاه قضایی است. می گویند در فلان کشورها این سازمان زیر نظر دولت است، خب در آنجا نظامشان فرق می‌کند و زیر نظر وزارت دادگستری است