شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» روایتی از امام جمعه فقید یزد که هدیه ۵۰ میلیونی احمدی نژاد را قبول نکرد

شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۶

چکیده : حجت‌الاسلام صدوقی بعد از اطلاع از قضیه، وجه اهدائی رئیس‌جمهور را همراه با یک نامه به دفتر وی عودت می‌دهد و با بیت رهبری تماس می‌گیرد که این کسر شأن نمایندگان رهبری است که از مقامات دولتی کمک نقدی دریافت کنند. مناسب نیست با شأن رهبری و ائمه جمعه این‌گونه بازی شود


کلمه – گروه خبر: احمد حیدری در کانال تلگرامی خود روایتی را از بازپس دادن هدیه احمدی نژاد از سوی امام جمعه فقید یزد نقل کرد. بر اساس نوشته حیدری حجت‌الاسلام صدوقی بعد از اطلاع از اینکه مبلغی از سوی محمود احمدی نیاد در سفر استانی‌اش به یزد به حساب او واریز شده است، وجه اهدائی رئیس‌جمهور را همراه با یک نامه به دفتر وی عودت می‌دهد و با بیت رهبری تماس می‌گیرد که این کسر شأن نمایندگان رهبری است که از مقامات دولتی کمک نقدی دریافت کنند.

به گزارش جماران متن این روایت به شرح زیر است:

الان که تیم محمود احمدی‌نژاد دست به افشاگری زده و مستقیم و غیر مستقیم داره اسم می‌بره که کیا از دولتشون پول و هدایا گرفتن؛ یهو به یاد امام جمعه فقید دیارمون مرحوم حجه الاسلام والمسلمین حاج محمدعلی صدوقی افتادم که اون سفر کرده چه درایتی داشتند که هدیه ۵۰ میلیونی رو نگرفت. خدایش بیامرزد.

در سفر استانی محمود احمدی‌نژاد به استان یزد از جانب دفتر ریاست جمهوری به حساب کلیه ائمه جمعه استان مبلغ قابل توجهی واریز شد. حجت الاسلام شیخ محمدعلی صدوقی امام جمعه یزد دریافت که مبلغ پنجاه میلیون تومان از جانب دفتر رئیس‌جمهوری به حساب وی ریخته شده است. دفتر امام جمعه یزد در تماس با دفتر ریاست جمهور کم و کیف قضیه را جویا می‌شود.

دفتر ریاست‌جمهوری پاسخ می‌دهد که این کمترین قدردانی ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد از مقام شامخ روحانیت است. ایشان در کلیه سفرهای استانی می‌کوشند نسبت به سلسله جلیله روحانیت ادای دین کنند، لذا برگ سبزی به حساب ائمه جمعه و جماعات استانها واریز می‌شود. این رقم قابل‌داری نیست. ائمه محترم جمعه بی‌شک آن را صرف مردم و امور شرعیه خواهند کرد و جای دوری نخواهد رفت.

حجت‌الاسلام صدوقی بعد از اطلاع از قضیه، وجه اهدائی رئیس‌جمهور را همراه با یک نامه به دفتر وی عودت می‌دهد و با بیت رهبری تماس می‌گیرد که این کسر شأن نمایندگان رهبری است که از مقامات دولتی کمک نقدی دریافت کنند. مناسب نیست با شأن رهبری و ائمه جمعه این‌گونه بازی شود.

باید گفت برخی آنچه ما امروز در آیینه می‌بینیم آنها در خشت خام می‌دیدند.