سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابراهیم یزدی سخنان و انتقادهای خود را صریح و بی پرده میگفت...
» پیام تسلیت مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم به مناسبت درگذشت ابراهیم یزدی

ابراهیم یزدی سخنان و انتقادهای خود را صریح و بی پرده میگفت

چکیده :ابراهیم یزدی با وجود اختلاف سلیقه‌ای که با مسولین نظام داشت، هیچگاه خود را از اصل نظام جمهوری اسلامی و انقلاب جدا نکرد و سخنان و انتقادهای خود را صریح و بی پرده میگفت و تا آخرین لحظات عمرش با صبوری و بردباری از دلسوزان نظام بود. سزاوار بود که با امثال مرحوم دکتر یزدی، که سالها برای مبارزه باظلم و تحقق آرمانهای اسلامی تلاش کردند، برخوردهای بهتری صورت می‌گرفت و اختلاف سلیقه‌ها به همدلی‌ها روی...


مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با انتشار پیامی درگذشت دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت آزادی ایران را تسلیت گفت. مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در این پیام، با ذکر خصوصیات اخلاقی ابراهیم یزدی و سوابق انقلابی او، ابراز تاسف کرده از آنکه نظام با امثال مرحوم یزدی برخورد بهتری نکرده و کشور از وجود چنین سرمایه‌هایی محروم شد.

متن این پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

 بسم الله رحمن الرحیم

در گذشت یکی از چهره های نامدار و تاثیر گذار انقلاب اسلامی و از یاران باسابقه امام و انقلاب، جناب آقای دکتر ابراهیم یزدی، موجب تاسف و تاثر گردید. او بیش از نیم قرن در راه آزادی و سربلندی ایران و اسلام، در خارج و داخل، تلاش بی وقفه داشت و  پیش از انقلاب در آمریکا وکالت امام خمینی را بعهده داشت و در پاریس از یاران مورد اعتماد امام بود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی مناصب مهمی را در دولت موقت و پس از آن در مجلس شورا عهده‌دار گشت . بعد از کناره گیری از مناصب دولتی همواره با قرآن انس داشت و چند سوره از قرآن را تفسیر کرد. با وجود اختلاف سلیقه‌ای که با مسولین نظام داشت، هیچگاه خود را از اصل نظام جمهوری اسلامی و انقلاب جدا نکرد و سخنان و انتقادهای خود را صریح و بی پرده میگفت و تا آخرین لحظات عمرش با صبوری و بردباری از دلسوزان نظام بود. سزاوار بود که با امثال مرحوم دکتر یزدی، که سالها برای مبارزه باظلم و تحقق آرمانهای اسلامی تلاش کردند، برخوردهای بهتری صورت می‌گرفت و اختلاف سلیقه‌ها به همدلی‌ها روی می‌آورد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه، فقدان آن مرحوم  را به ملت ایران و خانواده معززایشان و یاران آن مرحوم، تسلیت می گوید و از خدای متعال علو درجات و حشر با ائمه اطهار را برای آن مرحوم مسئلت دارد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.