سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیا مدیرکل شنود وزارت اطلاعات احمدی‌نژاد سکاندار وزارت ارتباطات خواهد شد؟...
» وزارت ارتباطات زیر سایه اطلاعات

آیا مدیرکل شنود وزارت اطلاعات احمدی‌نژاد سکاندار وزارت ارتباطات خواهد شد؟

چکیده : جهرمی که در حال حاضر در کنار نصرالله جهانگرد، رییس فعلی سازمان فناوری اطلاعات و نماینده پیشین رییس جمهوری در دولت اصلاحات، به عنوان شاخص‌ترین گزینه مطرح برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح است پیش از این سمت‌‌های فنی در نهاد‌های امنیتی کشور داشته است و از همین رو بازار فناوری اطلاعات بیم‌هایی درباره رویکرد متفاوت این چهره جوان وزارت‌ ارتباطات دارد که چند صباحی است به مدیرعاملی شرکت ارتباطات زیر ساخت برگزیده شده ...


محمدجواد جهرمی، معاون جوان وزارت ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در حالی تبدیل به یکی از گزینه‌های جدی برای وزارت ارتباطات شده است که سوابق امنیتی این فرد، این گمان را افزایش داده است که دولت نه تنها نتوانسته سایه خود را بر وزارت اطلاعات خود سنگین کند که امکان دارد وزارت ارتباطات را هم به نیروهای امنیتی واگذار کند.

به گزارش کلمه، جهرمی که در حال حاضر در کنار نصرالله جهانگرد، رییس فعلی سازمان فناوری اطلاعات و نماینده پیشین رییس جمهوری در دولت اصلاحات، به عنوان شاخص‌ترین گزینه مطرح برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح است پیش از این سمت‌‌های فنی در نهاد‌های امنیتی کشور داشته است و از همین رو بازار فناوری اطلاعات بیم‌هایی درباره رویکرد متفاوت این چهره جوان وزارت‌ ارتباطات دارد که چند صباحی است به مدیرعاملی شرکت ارتباطات زیر ساخت برگزیده شده.

این تردید‌ها اغلب از نظر متفاوت وی درباره فیلترینگ، کسب و کارهای نوپا و امنیت در فضای مجازی ریشه می‌گیرد به ویژه که گزینه دیگر، جهانگرد به عنوان دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات در دولت هشتم، از سابقه و پایگاهی قابل توجه در صنف و فعالین بازار فناوری اطلاعات برخوردار است.

جواد جهرمی آذری متولد سال ۱۳۶۰که در سال ۱۳۸۱ به عنوان کارمند وزارت اطلاعات و در بخش حفاطت این وزارتخانه مشغول به کار شده بود، در سال ۸۸ و در بحران‌ّهای آن سال به معاونت فنی وزارتخانه منصوب شد. هرچند مطابق قانون برای این سمت وی باید حداقل ۱۲ سال سابقه کار می‌داشت اما جهرمی بدون رعایت قوانین و تنها با ۷ سال سابقه کار، به عنوان مدیرکل شنود وزارت اطلاعات گمارده شد. انتخابی تشویقی که نتیجه آن گسترش بخش شنود و استفاده از این امکان در سرکوب اعتراض‌ها بوده است.

جهرمی پرونده‌های اساسی زیادی در دست داشته و تغییر و تحول عمده‌ در بخش شنود از دستاوردها وی بوده است. وی در سال ۸۸ مسئول جمع‌آوری پرونده‌های فنی فعالان سیاسی بود و پس از آن با حفظ سمت، معاون شرکت زیرساخت وزارت ارتباطات شد.

شنیده‌‌ها از تمایل وزیر فعلی ارتباطات، محمود واعظی، که چهره‌ای بسیار نزدیک به حسن روحانی است به جهرمی حکایت دارند ولی در عین حال سابقه کوتاه مدیریتی جهرمی در برابر کارنامه پر رنگ و مداوم جهانگرد در بافت مدیریت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور از مرکز تحقیقات تا مدیریت تکفا قرار می‌دهد.

انتخاب جهرمی در برابر جهانگرد از سوی ریاست حزب اعتدال و توسعه پیامی عجیب به اصلاح‌طلبان خواهد بود به ویژه که جهانگرد به عنوان دست راست وزیر ارتباطات طی چهار سال اخیر همکاری نزدیکی با وزیر مستقر ارتباطات داشت و حتی در نطق آغازین واعظی در مجلس پیشین به حضور و نفوذ وی در برنامه کاری وزارت ارتباطات اشاره بارزی شده بود. باید دید آیا این وزارتخانه شاهد برخورد محافظه‌کاران با اصلاح‌طلبان خواهد بود.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.