سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی لاریجانی در واکنش به ادعاهای نقض برجام: رادیو و تلویزیون اضطراب بلاوجه ایجاد ن...

علی لاریجانی در واکنش به ادعاهای نقض برجام: رادیو و تلویزیون اضطراب بلاوجه ایجاد نکنند

چکیده : این روزها از علی لاریجانی اصول گرا تا مصطفی تاجزاده‌ی اصلاح طلب همگی سعی در دفاع از برجام و حفظ منافع ملی دارند تا صدا و سیما و رسانه‌های همسو نتوانند مردم را از برجام نا امید کرده و بذرنا امیدی در کشور را بکارند. از این رو علی لاریجانی که یک بار در هنگامه‌ی تصویب برجام در مجلس از این سند ملی دفاع کرد این بار نیز به تببین تخلف‌های رخ داده می‌پردازد و از صدا و سیمایی‌ها می‌خواهد عجولانه مردم را مضطرب نکند. هشدار لاریجانی پرهیز از اتفاقی است که دلواپسان و آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند، یعنی در فشار گذاشتن دولت و عصبانی کردن آن تا برجام پاره شود و در آتش سوزانده...


کلمه – گروه خبر: در حالیکه این روزها صدا و سیما و دیگر نهادهای وابسته به جریان اقتدار گرا در حال تبلیغ علیه برجام و دستاوردهای آن هستند و تهدیدهای ترامپ را دست آویزی برای حمله به دولت قرار داده‌اند علی لاریجانی می‌گوید: در دام آمریکایی‌ها نیافتیم که سعی دارند اضطراب ایجاد کنند و روند سرمایه‌گذاری در کشور را مختل و مردم را ناامید کنند.

به گزارش کلمه، رییس مجلس شورای اسلامی با مخاطب قرار دادن صدا و سیما تاکید می‌کند: باید متن مصوبه آمریکایی‌ها آنقدری که واقعی بوده نشان داده شود، بنابراین رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون اضطراب بلاوجه ایجاد نکنند؛ چراکه حادثه خیلی سهمگینی نیست، تخلف شده اما تاثیر شایان ذکری در کشور نمی‌گذارد.

او درباره تخلافات آمریکایی‌ها در خصوص برجام توضیح می‌دهد: مصوبه آمریکایی‌ها در برگیرنده مجموعه‌ای از مطالب است که شاید قسمت اعظم تحریم‌هایی است که در گذشته وجود داشته و در حال حاضر نیز وجود دارد منتها در گذشته براساس فرمان رئیس جمهور آمریکا بوده اما در حال حاضر قانونی شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی می‌گوید: آمریکایی‌ها سعی دارند اضطراب ایجاد کنند و روند سرمایه‌گذاری در کشور را مختل و مردم را نا امید کنند بنابراین باید جنس کار شناخته شود. البته کمی پیاز داغ تحریم ها را زیاد کرده‌اند و قبلا سپاه قدس تحریم بود و حالا سپاه پاسداران هم اضافه شد.

لاریجانی هشدار داده که مبادا به دام آمریکایی‌ها بی افتیم که قصد دارند مسیر را به سمت دیگری بکشانند.

این روزها صدا و سیما و بخش‌های مختلف خبری آن در کنار دلواپسان تبدیل به بلندگوی ترامپ و مخالفین برجام شده‌اند. هرچند که در گذشته نیز تا جاییکه توانستند این نقش را ایفا کردند اما از زمانیکه همراه جدیدی در آمریکا یافته‌اند بیشتر از قبل علیه دستاوردهای برجام سخن می‌گویند.

ترامپ و دلواپسان دو روی یک سکه علیه منافع ملی مردم ایران هستند. هر دو به دنبال نقض برجام و پاره کردن و در آتش انداختن آن هستند و منفعت و سود خود را در شرایط بحرانی ایران می‌بینند.

سیاست‌های ترامپ آمریکا را درعرصه ی بین المللی تنها کرده و او نمی‌تواند به قول‌های خود به مردم آمریکا عمل کند پس باید با ایجاد یک بحران جدید در خاور میانه و خصوصا در ایران حواس مردم را معطوف به جای دیگر کند و متحدانی برای خود بیابد.

از ترامپ توقع همراهی با منافع مردم ایران نمی‌رود چراکه او دشمنی خود با ایرانیان را بارها نشان داده، اما طرف دیگر  دلوپسان ایرانی هستند که علیه منافع مردم کشورشان قدم بر می‌دارند. در واقع برجام کاسبی آنان را دچار اختلال کرده‌است. نزدیک به ۴ سال نان آنها در تحریم‌ها بود اما امروز با قراداد توتال و قراردادهای مشابه، دیگر نمی‌توانند به بهانه‌ی تحریم‌ها میادین نفتی ایران را دردست بگیرند پس از گذشت چند سال بدون تغییر و ایجاد شغل و درامد پروژه‌ها را رها کنند. نمی‌توانند به بهانه‌ی تحریم‌ها از نفت ایران کاسبی کنند و حساب‌هایشان را پرکنند. از طرف دیگر تهدید ایران به جنگ و ایجاد شرایط جنگی کمک خوبی به اقتدارگرایان برای دنبال کردن سیاست های امنیتی در داخل کشور می‌کند.

از این رو این روزها از علی لاریجانی اصول گرا تا مصطفی تاجزاده‌ی اصلاح طلب همگی سعی در دفاع از برجام و حفظ منافع ملی دارند تا صدا و سیما و رسانه‌های همسو نتوانند مردم را از برجام نا امید کرده و با خبرهای دروغ بذر ناامیدی در کشور را بکارند.

علی لاریجانی که یک بار در هنگامه‌ی تصویب برجام در مجلس از این سند ملی دفاع کرد این بار نیز به تببین تخلف‌های رخ داده می‌پردازد و از صدا و سیمایی‌ها می‌خواهد عجولانه مردم را مضطرب نکند. هشدار لاریجانی پرهیز از اتفاقی است که دلواپسان و آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند، یعنی در فشار گذاشتن دولت و عصبانی کردن آن تا برجام پاره شود و در آتش سوزانده شود.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.