شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» نامه‌ای از اوین

سه شنبه, ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶

چکیده : شاید قدرت برآمده از اتحاد نهادهای انتسابی و موازی و کاسبین انقلاب و جنگ، نیرومندتر از آن باشد که در برابر اسامی بیرون‌آمده از رای مردم در پای صندوق‌های رای تمکین کنند. اما من اینبار به آقای روحانی رای خواهم‌داد. زیرا باور دارم که راه او در امتداد مسیر آن مردی‌ست که هشت سال پیش از این، از منتهای دل فریاد برآورد که (من آمده‌ام تا کرامت انسانی را پاس بدارم)


مجید مقدم:

مشارکت در رقابت انتخاباتی به خودی خود فضایی ایجاد می‌کند که می‌توان در آن مطالبات خود را مطرح نمود و یا آن را به نقد کشید. همان‌طور که در دو دهه‌ی اخیر شاهد بوده‌ایم فقط همین دست از فعالیت‌های سیاسی بوده‌است که توانسته اقتدارگرایان را به چالش بکشد و از مشروعیتشان بکاهد. اما تحریم انتخابات نه تنها اقتدار خودکامگان را کاهش نمی‌دهد، بلکه عرصه را برای تاخت و تازشان هموار می‌نماید.

آن‌هایی که اعتدال و میانه‌روی را نشان ترسوها و اصلاح‌طلبی و عدم خشونت و مصالحه را به عنوان فضیلت خائنین و نوعی از فرصت‌طلبی می‌دانند، آنهایی که حتما” باید چیزی نابود کنند وگرنه خود را تهی می‌انگارند، هیچ ضمانتی برای آزادی ندارند و قادر به ابداع هیچ راه‌حلی در برابر تحجر و خودکامگی نیستند. جز هرج‌ومرج و گوشه‌نشینی.

در کنار و همصدا با ایشان، آقایان جامعه‌ی به ظاهر انقلابی قرار گرفته‌اند که تا کنون چیزی از آنها جز انحراف از قانون اساسی ندیده‌ایم.

خط مشی آن‌ها چیزی نبود جز این‌که در این سال‌ها همه‌چیز را به فساد و ابتذال کشانده و آرامش و امنیت را به خطر انداخته‌اند و پیوسته به حریم خصوصی افراد و جامعه مدنی تجاوز نموده و احساساتشان را به بازی گرفته‌اند. آن‌هایی که هیچ وقت روح زمانه را درک نکرده‌اند و نفهمیده‌اند که طرح‌های سیاسی‌اجتماعیشان به کار اوضاع جهانی که در آن زندگی می‌کنند نمی‌آید.

آن‌هایی که کوچکترین توجهی به نتایج دکترین خود ندارند تا امروز ببینند کمترین اثر را به کوچکترین بخش از مردم این سرزمین ندارند. شاید قدرت برآمده از اتحاد نهادهای انتسابی و موازی و کاسبین انقلاب و جنگ، نیرومندتر از آن باشد که در برابر اسامی بیرون‌آمده از رای مردم در پای صندوق‌های رای تمکین کنند. اما من اینبار به آقای روحانی رای خواهم‌داد. زیرا باور دارم که راه او در امتداد مسیر آن مردی‌ست که هشت سال پیش از این، از منتهای دل فریاد برآورد که (من آمده‌ام تا کرامت انسانی را پاس بدارم)

من به حسن روحانی رای خواهم‌داد، زیرا هرگز نمی‌خواهد که هم‌صدا و هم‌مسیر با اقتدارگرایان و انفعال‌گرایانی باشد که هر دو افراطی‌ترین دعاوی چه تحت نام دین و مذهب و چه تحت نام آزادی مطرح می‌کنند و چیزی جز سیاست خطرناک و وحشیانه نمی‌آموزانند.

مجید مقدم
زندانی بند هشت زندان اوین