شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» امیرارجمند: رای بالا به روحانی برای پیگیری رفع حصر موثر است/ رفع حصر به نفع امنیت و همبستگی ملی است

سه شنبه, ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶

چکیده : یک وظیفه سیاسی انسانی و اخلاقی هر فرد دارد از جمله دولت و بویژه رییس جمهور به جهت مسئولیت پاسداری از قانون اساسی برای پایان دادن به حصر غیر قانونی و غیر شرعی رهبران جنبش سبز است. مسئله دیگر که اهمیتش اگر از اولی بیشتر نباشد کمتر نیست آن است که پایان حصر تغییر پارایم سیاسی کشور به نفع منافع ملی امنیت ملی و حق تعیین سرنوشت مردم است


مشاور ارشد میرحسین موسوی پایان حصر را تغییر پارایم سیاسی کشور به نفع منافع ملی امنیت ملی و حق تعیین سرنوشت مردم دانست و خاطرنشان کرد: رفع حصر و شعار یا حسین میر حسین عامل پیوند بخش وسیعی از جامعه و همبستگی انها است که باید توسط رییس جمهور با عزت سربلندی و قدرت دنبال شود و رهبر هم ان را اجابت کند.

اردشیر امیرارجمند که با رادیو فردا گفتگو می‌کرد، درباره شعار حامیان روحانی در شهرهای مختلف برای رفع حصر رهبران جنبش سبز گفته است: یک وظیفه سیاسی انسانی و اخلاقی هر فرد دارد از جمله دولت و بویژه رییس جمهور به جهت مسئولیت پاسداری از قانون اساسی برای پایان دادن به حصر غیر قانونی و غیر شرعی رهبران جنبش سبز است.

او افزود: مسئله دیگر که اهمیتش اگر از اولی بیشتر نباشد کمتر نیست آن است که پایان حصر تغییر پارایم سیاسی کشور به نفع منافع ملی امنیت ملی و حق تعیین سرنوشت مردم است.

امیرارجمند با اشاره به اینکه در این روزها مردم در لرستان کرمانشاه مازنداران تهران ساری اذربایجان و جای جای کشور مردم با صدای بلند خواستار رفع حصر هستند، خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد که رفع حصر خواست و مطالبه ملی است.

مشاور ارشد میرحسین موسوی تصریح کرد: رفع حصر و شعار یا حسین میر حسین عامل پیوند بخش وسیعی از جامعه و همبستگی انها است که باید توسط رییس جمهور با عزت سربلندی و قدرت دنیال شود و رهبر هم ان را اجابت کند. همانطور که ایت الله خامنه ای به درستی معتقدند که حضور مردم و رای انها موجب حمایت ایشان از برجام و رفع تحریمها شد، باید خواست و رای مردم به رفع حصر را هم در نظر بگیرند.

مشاور ارشد میرحسین موسوی همچنین در پاسخ به این سوال که طبق اعلام آقای روحانی، ایشان برای پیگیری رفع حصر نیاز به رای بالا دارد، توضیح داد که قطعا رای بالا مهم است .

امیرارجمند اظهار امیدواری کرد که حسن روحانی با رای بالا به کار خود ادامه دهد و به تعهدات خود عمل کند.

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در این زمینه افزود: رای بالا نشان می‌دهد که بخش وسیع و گسترده از مردم که از اقای روحانی حمایت کردند مطالبه رفع حصر را دارند و همچنین وظیفه اقای روحانی و کل اصلاح طلبان که به صورت شفاف و قوی این مطالبه را دنبال کنند.

او این مساله که رفع حصر در حمایت اقای کروبی از اقای روحانی تاثیر داشته است را رد کرده و افزوده که به نظرم مسئله شخصی اصلا برای ایشان مطرح نیست. آقای کروبی براساس منافع کلی مردم، حسن نیت و همچنین منافع ملی حمایت از آقای روحانی را انجام داده است