سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتصاب غذای خشک احسان مازندرانی بلافاصله پس از بازداشت مجدد/ هزینه انتشار فیلم ودا...

اعتصاب غذای خشک احسان مازندرانی بلافاصله پس از بازداشت مجدد/ هزینه انتشار فیلم وداع هاشمی را میدهم

چکیده :ملیحه حسینی همسر این روزنامه نگار دربند با اعلام این خبر می‌گوید: ظهر امروز ماموران سازمان اطلاعات سپاه با یورش به منزل و استفاده از شوکر و اعمال ضرب و شتم احسان مازندرانی را بازداشت کردند....


احسان مازندرانی، روزنامه نگار و مدیرمسئول سابق روزنامه فرهیختگان که بهمن ماه با پایان دوران حبس خود آزاد شده بود، ظهر امروز در منزل مسکونی خود توسط نیروهای سپاه بازداشت شد.
به گزارش کلمه، احسان مازندرانی که پس از بازداشت به بند ۶ زندان اوین منتقل شده در تماس تلفنی با خانواده خود اعلام کرده که از بعد از ظهر دست به اعتصاب غذای خشک زده است.
ملیحه حسینی همسر این روزنامه نگار دربند با اعلام این خبر می‌گوید: ظهر امروز ماموران سازمان اطلاعات سپاه با یورش به منزل و استفاده از شوکر و اعمال ضرب و شتم احسان مازندرانی را بازداشت کردند.
بازداشت احسان مازندرانی در حالی است که وی ۲۳ بهمن ماه سال جاری با پایان محکومیت خود از زندان اوین آزاد شده بود.
بنا به نوشته ملیحه حسینی در صفحه اینستاگرامش، فتاحی رییس اجرای احکام دادسرای فرهنگ و رسانی در نامه ای ادعا کرده که مازندرانی از زندان فرار کرده و در مخفیگاه است.

احسان مازندرانی، مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان، پاییز گذشته بازداشت شد و اوایل اردیبهشت از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم ۷ سال زندان را دریافت کرد. حکمی که مرداد ماه سال جاری به دو سال تقلیل یافت.

مازندرانی در ارتباط با اتهام “اجتماع و تبانی” و “فعالیت علیه نظام” مجرم شناخته شده است.

احسان مازندرانی پیش از آن در نامه ای، وضعیت خود را “هزینه” انتشار فیلم وداع اکبر هاشمی رفسنجانی با فرزندش مهدی و همچنین فیلم بیانیه خواندن مهدی هاشمی مقابل زندان در روز مراجعه به اوین دانسته بود.

مهدی هاشمی در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ برای اجرای حکم ۱۰ سال حبس خود روانه زندان اوین شد و پیش از آن، دو ویدیو از خداحافظی او با آیت‌الله هاشمی و نیز قرائت بیانیه اعتراضیش در مورد حکم صادره منتشر شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.