شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» محکومیت مشاور مهدی کروبی و برادر دو شهید به سه ماه زندان به اتهام «انتقاد از سپاه»

پنج شنبه, ۱۲ اسفند, ۱۳۹۵

چکیده : حجت‌الاسلام محمد نوری که مسئولیت‌هایی در وزارت ارشاد دولت خاتمی را در کارنامه‌ی خود دارد در سال ۸۷ با حکم مهدی کروبی به سمت مشاور هنری او در حزب اعتماد ملی منصوب شد


مشاور مهدی کروبی به اتهام «انتقاد از سپاه» به سه ماه زندان محکوم شد.

حجت‌الاسلام محمد نوری، پس از انتقاد از سپاه در یک سخنرانی به سه ماه زندان محکوم شد و قرار است روز شنبه این حکم اجرا شود. به گزارش کلمه، نوری که برادر دو شهید است همچنین به اتهام ارتباط با دراویش گنابادی خلع لباس شده است.

وی به‌تازگی در سخنرانی‌اش در فرمانداری سوادکوه مازندران از سپاه به علت «دخالت در حوزه‌هایی که با وظائف قانونی‌اش ارتباطی ندارد» انتقاد کرد.

نوری در گفتگویی با کلمه می‌گوید: «این سومین محاکمه‌ی من است و اولین بار پس از انتخابات سال ۸۸ بازداشت شدم و مرا به سلولی با ده‌ها موش فرستادند و با دستبند و پابند به دادگاه بردند، مدتی بعد فرزندم را ربودند؛ من هم شکایت کردم و خوشبختانه ثابت شد لباس‌شخصی‌ها بدون داشتن حکم و با ضرب و شتم اقدام به ربودن فرزندم کردند و در دادگاه قائم‌شهر به جرم آدم‌ربایی به ۱۵ سال زندان محکوم شدند اما دادگاه تجدیدنظر به کمک لباس‌شخصی‌ها آمد و حکم آنها را از ۱۵ سال به صفر رساند».

وی می‌افزاید: «بار دیگر در سال ۹۲ محاکمه شدم و اطلاعات سپاه با گزارش‌های دروغ مرا از امامت مسجد امام جعفر صادق قائم‌شهر و منبر و فعالیت‌های مذهبی محروم کرد درحالی‌که از زمان مرحوم آیت‌الله اراکی تاکنون، از سوی یازده تن از مراجع تقلید نمایندگی شرعیِ مکتوب دارم».

حجت‌الاسلام نوری، دادگاه ویژه روحانیت را «مجری خواسته‌های اطلاعات سپاه» می‌خواند و می‌گوید: «یک برادرم در فاو به شهادت رسید و برادر دیگرم پس از مجروحیت در مهران شهید شد؛ در دادگاه گفتم که نمی‌ترسم چون خون آنها در رگ‌های من جاری است؛ اما شما که با من چنین می‌کنید با دیگرانی که این سابقه را ندارند چه خواهید کرد؟».

محمد نوری که مسئولیت‌هایی در وزارت ارشاد دولت خاتمی را در کارنامه‌ی خود دارد در سال ۸۷ با حکم مهدی کروبی به سمت مشاور هنری او در حزب اعتماد ملی منصوب شد.