سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در ادامه بازداشت‌های اخیر؛ زینب کریمیان و صالح دلدم بازداشت شدند...

در ادامه بازداشت‌های اخیر؛ زینب کریمیان و صالح دلدم بازداشت شدند

چکیده :زینب کریمیان، خبرنگار سابق مهر که در دولت یازدهم، به حوزه اطلاع‌رسانی دولت نزدیک بود، و همچنین صالح دلدم، تهیه کننده، کارگردان جوان سینماصالح دلدم، تهیه کننده، کارگردان جوان سینما بازداشت شدند. ...


زینب کریمیان، خبرنگار سابق مهر که در دولت یازدهم، به حوزه اطلاع‌رسانی دولت نزدیک بود، و همچنین صالح دلدم، تهیه کننده، کارگردان جوان سینماصالح دلدم، تهیه کننده، کارگردان جوان سینما بازداشت شدند.

به گزارش کلمه، زینب کریمیان هفته گذشته و پس از بازداشت طاهره ریاحی، توسط وزارت اطلاعات ایران بازداشت شده است. هنوز اطلاع دقیقی از علت بازداشت این خبرنگار در دسترس نیست. همچنین خانواده او تا کنون از علت بازداشت کریمیان اطلاع دقیقی ندارند و او تنها طی تماسی از سلامتی خود به آنها خبر داده است.

همچنین صالح دلدم، تهیه کننده، کارگردان جوان سینما نیز بازداشت شده است. او نیز هفته گذشته توسط وزارت اطلاعات ایران بازداشت شد و علت بازداشتش نیز تا کنون نامشخص است. هر چند که دی ماه گذشته مأموران وزارت اطلاعات به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به دستور دادستان تهران جهت بازداشت به منزل وی هجوم بردند اما موفق به بازداشت او نشدند.

دلدم که عضو مسئول شاخه هنرمندان حزب مردم‌سالاری، است طی سال‌های اخیر چندین بار بخاطر برخی افشاگری‌هایش توسط اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات برای پاسخگویی احضار و در سال ۸۸ هم به اتهام فعالیت تبلیغاتی بازداشت شده بود.

طی ما‌های اخیر فشارها بر روزنامه‌نگاران، فعالان مدنی، فعالان عرصه زنان و فعالان سیاسی افزایش یافته است. چه آنکه طی موارد متعدد در ماه گذشته، مأموران وزارت اطلاعات به منزل برخی از این فعالان رفته‌اند و اقدام به تفتیش منزل و ضبط وسایلی چون کامپیوتر، موبایل و کتاب‌های آنها کرده‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.