سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست سازمان ملل برای توقف بمباران‌ها در شرق حلب...

درخواست سازمان ملل برای توقف بمباران‌ها در شرق حلب

چکیده :سازمان ملل از طرف‌های درگیر در سوریه خواست از بمباران غیرنظامیان در شرق حلب دست بردارند و اجازه ورود کمک‌های انسانی به این مناطق را بدهند....


سازمان ملل از طرف‌های درگیر در سوریه خواست از بمباران غیرنظامیان در شرق حلب دست بردارند و اجازه ورود کمک‌های انسانی به این مناطق را بدهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل در سخنانی گفت: محله‌های شرقی حلب از اوایل ژوئیه هیچ کمکی دریافت نکرده‌اند و با کمبود مواد غذایی مواجه هستند. آخرین کمک‌هایی که برنامه جهانی غذا از ۳۱ اکتبر ارائه کرده و همچنین کمک‌های غذایی که دیگر آژانس‌های امدادرسان ارسال کرده بودند، به پایان رسیده است.

دوجاریک گفت: ما از تمامی طرف‌های درگیر می‌خواهیم بمباران بیهوده غیرنظامیان و زیرساخت‌ها را متوقف کرده و اجازه رسیدن کمک‌های انسانی فوری را بدهند. سازمان ملل آماده امدادرسانی به هزاران غیرنظامی است که از شهر فرار کرده‌اند.

اخیرا در پی پیشروی گسترده ارتش سوریه در شرق حلب هزاران غیرنظامی توانستند این مناطق را ترک کرده و به مناطق تحت سیطره نظام سوریه بروند. ارتش سوریه کنترل یک سوم شرق حلب را در دست دارد.

از سوی دیگر سازمان ملل اعلام کرد که ۱۶ هزار تن از ساکنان حلب ظرف کمتر از یک هفته به دلیل درگیری‌ها آواره شده‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.