سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جمع‌آوری امضای نامه به رئیس قوه قضائیه درباره عبدالفتاح سلطانی ادامه دارد...

جمع‌آوری امضای نامه به رئیس قوه قضائیه درباره عبدالفتاح سلطانی ادامه دارد

چکیده :جمعی از فعالان مدنی و اجتماعی در نامه‌ای سرگشاده به رییس قوه قضاییه درباره‌ی ادامه‌ی ناعادلانه بازداشت عبدالفتاح سلطانی، نوشته‌اند: ایشان بیش از نصف دوران محکومیت خود را گذارانده و مشمول قانون آزادی مشروط می باشند. شرایط جسمی دکترسلطانی نامساعد بوده و نیاز به خدمات پزشکی تخصصی دارد. از سه سال قبل پرونده ایشان جهت اعمال ماده ۱۸که نظر چهار قاضی خلاف شرع بودن حکم قبلی را تشخیص داده اند در دفتر شما منتظر رسیدگی حضرت عالی است. ...


جمعی از فعالان مدنی و اجتماعی در نامه‌ای سرگشاده به رییس قوه قضاییه درباره‌ی ادامه‌ی ناعادلانه بازداشت عبدالفتاح سلطانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین نوشته‌اند: با توجه به شرایط موجود کشور و نیاز مبرم به همدلی و همبستگی در شرایط حساس منطقه و مندرجات فوق از جنابعالی درخواست ورود ویژه به پرونده جناب سلطانی نموده، موجبات شادی خانواده ایشان را مهیا فرمایید. باشد که همه با هم و دست در دست هم مشق قانونمندی و قانون مداری کنیم، در راه پیشرفت و ترقی کشور زیر سایه قانون مداری قدم برداریم.

عبدالفتاح سلطانی در تاریخ نوزدهم شهریور ماه ۱۳۹۰ در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت و تا به امروز در زندان به‌سر می‌برد. این در حالی است که تقاضای اعاده دادرسی آقای سلطانی تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

این وکیل دادگستری ابتدا به ۱۸ سال زندان و بیست سال محرومیت از وکالت محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر، به ۱۳ سال زندان کاهش یافت. در نهایت، حکم آقای سلطانی در پی اعمال ماده ۱۳۴، به ده سال زندان و دو سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.

مشارکت در تأسیس کانون مدافعان حقوق بشر و مصاحبه با رسانه‌ها درباره پرونده موکلانش، از جمله اتهام‌های آقای سلطانی بوده است.

متن این نامه که همچنان جمع‌آوری امضا برای آن ادامه دارد به شرح زیر است:

باسمه تعالی

ریاست محترم قوه قضاییه

حضرت آیت الله آملی لاریحانی

ضمن تبریک عید قربان، عید بندگی و عید غدیر، بر آن شدیم تا از شما درخواست کنیم با توجه به اعیاد مبارک و شرایط ویژه پرونده جناب عبدالفتاح سلطانی – وکیل و فعال حقوق بشر – در راستای استیلای قانون و شرع توجه حضرت عالی را به مطالب زیر جلب کرده تا با وجود مستندات موجود و قانون جاری کشورنسبت به آزادی ایشان دستورات لازم را مبذول فرمایید:

-ایشان بیش از نصف دوران محکومیت خود را گذارانده و مشمول قانون آزادی مشروط می باشند.

-شرایط جسمی دکترسلطانی نامساعد بوده و نیاز به خدمات پزشکی تخصصی دارد.

-مهمتر اینکه از سه سال قبل پرونده ایشان جهت اعمال ماده ۱۸که نظر چهار قاضی خلاف شرع بودن حکم قبلی را تشخیص داده اند در دفتر شما منتظر رسیدگی حضرت عالی است.

لذا جمعی از فعالان مدنی کشور با توجه به شرایط موجود کشور و نیاز مبرم به همدلی و همبستگی در شرایط حساس منطقه و مندرجات فوق از جنابعالی درخواست ورود ویژه به پرونده جناب سلطانی نموده، موجبات شادی خانواده ایشان را مهیا فرمایید.

باشد که همه با هم و دست در دست هم مشق قانونمندی و قانون مداری کنیم، در راه پیشرفت و ترقی کشور زیر سایه قانون مداری قدم برداریم.

جمعی از فعالان مدنی و اجتماعی

در همین باره ابوالفضل قدیانی، در نامه‌ای با دعوت از فعالان سیاسی و مدنی به امضای این نامه نوشته است:

بسمه تعالی

بیش از ۵ سال است که آقای عبدالفتاح سلطانی به حکم دادگاهِ غیر قانونی انقلاب زندانی است. حکمی ظالمانه که منشا آن استبداد دینی و بازوی سرکوبگر آن گروه های امنیتی می باشند. جرم این وکیل شریف، جوانمرد و آزادیخواه این است که با احساس مسئولیت و عدالت خواهی به دفاع از حقوق و آزادی مردم برخاست و زندگی خود را تحت الشعاع دفاع از قانون و قانون محوری قرار داد.

مقاومت تحسین برانگیز او در دفاع از حقوق قانونی مردم و زندانیان سیاسی، عوامل استبداد را سخت عصبانی کرد. به همین علت او را مورد کینه توزی و انتقامجویی خود قرار دادند.

آقای سلطانی که قانوناً باید حدود دو سال قبل از زندان آزاد می‌شد هنوز به خاطر قانون‌شکنیِ دادگاه‌های غیر قانونی انقلاب در زندان است. گرچه اساسا اصل دستگیری سلطانی و سایر زندانیان سیاسی خلاف قانون بوده و باید همه‌ی آنان آزاد شوند.

اخیراً کمپینی جهت آزادی عبدالفتاح سلطانی تشکیل شده که در حقیقت دفاع از آزادی و آزادگی است. انتظار می رود که تمامی عزیزان آزادخواه و عدالت طلب به این حرکت انسانی و عدالت طلبانه بپیوندند و حمایت خود را از آزادی و قانون و عدالت اعلام نمایند.

ابوالفضل قدیانی
۱۳۹۵/۶/۲۴


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.