سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اذعان مشاور فرمانده سپاه به مداخله‌گری رهبری در امور...
» کشتی انقلاب در ساحل نجات یا پیچک انحراف؟

اذعان مشاور فرمانده سپاه به مداخله‌گری رهبری در امور

چکیده :حال که مقدم فر منصفانه همه امور مملکت را به نوعی به رهبری ربط داده است ای کاش مشخص کند حاکمی که تمام امور خرد و کلان از سیاست تا فرهنگ، از اجتماع تا آموزش، از اقتصاد تا هنر را می خواهد کنترل کند و دستی بر آن داشته باشد در قاموس سیاسی چه تعریفی دارد. آیا استبداد و خودکامگی تنها تعریفی نیست که برای حاکمانی آورده می شود که می خواهند در همه امور مملکت مداخله مستقیم داشته باشند؟!...


کلمه – گروه سیاسی: مشاور فرهنگی سپاه در سخنانی اعتراف کرد که رهبری در همه مسایل خرد و کلان سیاسی و نظامی و فرهنگی و اقتصادی و هنری … مداخله دارند و دوران رهبری ایشان “سخت‌ترین” دوران تاریخ! است که وی توانسته با موفقیت از گذرگاه‌های تیر ۷۸ و خرداد ۸۸ عبور کند!

پس از اظهارات مبالغه آمیز صفارهرندی، مصباح یزدی و صدیقی و … این بار نوبت به مشاور فرهنگی سپاه رسید تا در سخنانی مدعی شود: شخصیت چند بعدی و متکثر مقام معظم رهبری شبیه به یک اعجاز الهی است و باید خداوند متعال را به خاطر داشتن چنین رهبری شکرگزار باشیم!

این شکرگزاری را پیش از این مصباح یزدی خواستار شده بود وقتی مدعی شد: به تجربیاتی که در طول هشت دهه از زندگی خود داشته‌ام، می‌توانم قسم یاد کنم که در عالم احدی را اشبه به امام معصوم، از مقام معظم رهبری نمی شناسم!

مبالغه‌گویی در مورد صفات آیت‌الله خامنه‌ای چند سالی است باب شده و هر یک از نزدیکان ایشان تلاش دارد تا از دیگری سبقت بجوید و صفات بیشتری را به وی منسب کند. اگر از نظر امثال مصباح یزدی، آیت‌الله خامنه‌ای مقامی نزدیک به امامان معصوم دارند، از نظر افرادی چون صفار هرندی و مقدم، رهبری نخبه‌ای تمام عیار است که در همه علوم و فنون و هنرهای دنیا حرف اول را می‌زنند!

این ادعاها تاکنون با انتقاد برخی از علما رو به رو شده، به طوری که آیت الله امینی در پاسخ به پرسش تعدادی از شاگردانش در این باره، گفته بود: این مطالب را به نفع رهبری و در جهت تقویت آن نمی دانم، بلکه این قبیل مطالب، به زیان رهبری است؛ گرچه به عنوان ارادت به ایشان مطرح شود. ضمناً با این مطالب، زمینه سوء استفاده دشمنان نظام اسلامی هم فراهم می شود و ای کاش این مطلب نقل نشده بود.

اما به نظر می رسد مبالغه گویی در مورد صفات آیت‌الله خامنه‌ای تمامی ندارد و هر چند ایشان یک بار از دوستانشان خواستند که مبالغه‌گویی نکنند، اما معلوم نیست چرا “خاک به دهان” افرادی که این‌گونه برای رهبری شخصیت‌سازی کاذب می‌کنند پاشیده نمی‌شود.

برترین رهبر جهان!

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه مدعی است که آیت‌الله خامنه‌ای برترین رهبر جهان است!

وی در ادامه بدون اشاره به مداخلات مکرر رهبری در امور خرد و کلان اجرایی و سیاست‌گذاری در کشور اظهار داشت: شخص حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اصلی‌ترین و مهمترین نقش را در هدایت کشور در شرایط سخت گذشته داشته است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های خیره‌کننده علمی در کشورمان گفت: نقطه عزیمت تمام پیشرفت‌های علمی کشورمان در عرصه‌های گوناگون نظیر هسته‌ای، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، موشکی و صنایع نظامی، توصیه‌ها و هدایت‌های مستقیم مقام معظم رهبری بوده است.

هنوز چند روزی از ابراز نگرانی رهبری در مورد “ولنگاری فرهنگی” در کشور نگذشته است که مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه ادعا کرده است: که در طوفان هجمه‌های فرهنگی شخص حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند که توانستند معنویت را در جامعه حاکم کنند و مسیر جامعه را با هدایت‌های خودشان در ریل اصلی باقی نگه دارند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که تاکنون بارها ستاد اقامه نماز جمعه نسبت به کاهش آمار افراد نمازخوان در جامعه ابراز نگرانی کرده است. از سویی نتیجه پژوهش‌های میدانی نشان از گریز مردم از دین دارد. هجوم به سمت عرفان های کاذب و فرقه‌های نوساخته یکی دیگر از دلنگرانی‌های مسئولان فرهنگی کشور است که تاکنون در سخنان رهبری نیز بارها تکرار شده است.

مقدم‌فر ادامه داد: به عنوان نمونه زمانی‌که احساس شد وضعیت اجتماعی کشور از حیث مسائلی مثل اعتیاد، حاشیه‌نشینی و … وضعیت مناسبی نیست، رهبر انقلاب بلافاصله و به فاصله شش ماه دو جلسه گذاشتند و تمام مسئولان و دستگاه‌های مختلف را برای مقابله با این تهدیدات هدایت کردند.

اما وی توضیح نمی‌دهد که نتیجه این هدایت‌ها به کجا انجامیده است. بر اساس گزارش‌های رسمی و پژوهش‌های میدانی آمار معتادان، زنان خیابانی، کودکان کار، بیکاران، حاشیه نشینان و … طی سه دهه رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای به نحو چشمگیری افزایش یافته است. این رقم آنقدر نگران کننده بوده است که آیت‌الله خامنه‌ای سه جلسه خصوصی با مسئولان امر در این رابطه برقرار کرده و اظهار داشته‌اند که این افراد “عائله” نظام هستند. اما ایشان رهنمودی برای این عائله ارائه نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله خامنه‌ای در جهان به ادبیات‌سازی و تولید مفاهیم جدید مشهور هستند گفت: رهبران بزرگ دنیا این ویژگی را دارند که مفاهیمی را خلق می‌کنند تا جامعه به سمت آن ها برود و این ویژگی در مقام معظم رهبری به شکلی بی بدیل تبلور یافته است.

اما او اشاره ای به سخنان خارج از دایره ادب و فحاشی و دشنام که گاه و بیگاه در سخنان رهبری شنیده می شود، اشاره ای نکرد.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه افزود: “جنگ نرم و مقابله با جنگ نرم دشمن”، “نهضت نرم افزاری”، “علوم انسانی اسلامی”، “اقتصاد مقاومتی” از جمله مفاهیمی هستند که توسط مقام معظم رهبری ادبیات‌سازی شده اند.

اما این مشاور فرهنگی توضیح نمی دهد واژگان خودساخته آیت الله تاکنون در جهت حل کدامیک از مشکلات کشور راه گشا بوده است. فرمان تعطیلی فله ای مطبوعات به دنبال واژه سازی “تهاجم فرهنگی” تا بازداشت هزاران نفر با سناریو خودساخته “جنگ نرم” و به یغما رفتن سرمایه های ملی در اثر “اقتصاد مقاومتی” تنها گوشه هایی از این واژه سازی رهبری است.

درس فقهی زبانزد علما!

مقدم فر بدون اشاره به این واقعیت تاریخی که آیت الله خامنه ای، عنوان “آیت اللهی” را فردای بعد از انتصاب توسط خبرگان کسب کرده، در ادامه با اشاره به شخصیت علمی و هنری رهبری پرداخت و گفت: درس خارج فقه مقام معظم رهبری در میان علما زبانزد است و این نشان دهنده جایگاه برجسته ایشان به لحاظ علمی است؛ همانگونه که در عرصه هنر و ادبیات نیز تمام کارشناسان و متخصصین، ایشان را تحسین می کنند و از تسلط بالای رهبری در زمینه هنر و ادبیات، متعجب می شوند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که علمای برجسته قم گلایه های فراوان از آیت الله دارند و حتی در سفرهایی که رهبری به قم داشته اند با استقبال علمای این شهر رو به رو نشده اند. بنا به روایات تاریخی حتی مصباح یزدی نیز بعد از اینکه خبرگان آیت الله خامنه ای را به رهبری انتخاب کرد، حاضر به بیعت با ایشان نشد و اظهار داشت که وی دارای سابقه اجتهاد نمی باشد.

از سوی دیگر ادعای “هنرمند” بودن آیت الله خامنه ای در حالی مطرح است که وی طی سه دهه گذشته سکان همه امور فرهنگی و هنری کشور را به دست گرفته حتی نسبت به برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت ها هم اظهار نظر می کنند، اما باز بر این باورند که در حال حاضر کشور با “ولنگاری فرهنگی” رو به روست! ولنگاری که نتیجه سه دهه اعمال نظرهای کارشناسانه ایشان بر مصادر فرهنگی کشور است.

وی در ادامه به نبوغ نظامی رهبر ی اشاره کرد و گفت: حضرت آیت الله خامنه ای در جایگاه فرمانده کل قوا و به عنوان یک استراتژیست و فرمانده ارشد نظامی، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی را در اوج تخصص و کارشناسی هدایت می کنند و همانگونه که همگان می بینند، صنایع نظامی و اقتدار نیروهای مسلح ما علی رغم تحریم، امروز در اوج قرار دارد!

این ادعا در حالی مطرح می شود که ساخت صنایع نظامی نیازمند دانش بالایی در مهندسی، کامپیوتر و علوم ریاضی ومحاسبات است.

همه منحرفند بجز ما!

مقدم فر در سخنان مبالغه آمیز بدون سند خود به قدیس سازی از رهبری اکتفا نکرد، او که به مناسبت سالگرد انتصاب آیت الله خامنه ای به رهبری با سایت منتصب رهبری، میزان، سخن می گفت ادعا کرد که در دوران زعامت حضرت آیت الله خامنه ای، فتنه ها بیشتر و پیچیده تر شدند و شرایط نسبت به گذشته در داخل سخت تر شد.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای را “سخت‌ترین دوران در تاریخ” خواند و اظهار داشت: ما در این دوران از گذرگاه‌های پیچیده‌ای مثل فتنه ۱۸ تیر سال ۷۸ و فتنه ۸۸ عبور کرده ایم.

مقدم فر با این ادعا به اینکه برخی از یاران امام راحل و بزرگان کشور پس از رحلت ایشان به انحراف رفتند و برخی نیز در مقابل نظام اسلامی قرار گرفتند اظهار کرد: این مدیریت و نقش آفرینی بی بدیل مقام معظم رهبری بود که توانست در تلاطم طوفان ها، کشتی انقلاب را به سلامت به ساحل نجات برساند!

اشاره این فرمانده سپاه به یاران و نزدیکان امام و انقلابیون اصیلی است که در دهه اول تشکیل جمهوری اسلامی امام را تنها نگذاشتند و در روزهای سخت بعد از انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در همه صحنه ها حضور فعال داشتند. افرادی که بعد از زعامت آیت الله خامنه ای یکی پس از دیگری از مصادر امور برداشته و خانه نشین شدند.

در همین حال چند تن از نزدیکان و یاران خاص امام چون میرحسین موسوی و مهدی کروبی به جرم حق گویی و تکرار شعارهای امام حصر غیرقانونی و غیرشرعی شدند.

دامنه مخالفت ها با یاران امام تا آنجا پیش رفت که حتی نوه امام خمینی سیدحسن نیز برای انتخابات خبرگان تایید صلاحیت نشد. این در حالی است که یاران امام چون آیت الله طاهری اصفهانی، آیت الله دستغیب، آیت الله صانعی و ….. نیز دوری از سیاست و انزوا را به حضور در عرصه های سیاسی ترجیح دادند.

حال که مقدم فر منصفانه همه امور مملکت را به نوعی به رهبری ربط داده است ای کاش مشخص کند حاکمی که تمام امور خرد و کلان از سیاست تا فرهنگ، از اجتماع تا آموزش، از اقتصاد تا هنر را می خواهد کنترل کند و دستی بر آن داشته باشد در قاموس سیاسی چه تعریفی دارد. آیا استبداد و خودکامگی تنها تعریفی نیست که برای حاکمانی آورده می شود که می خواهند در همه امور مملکت مداخله مستقیم داشته باشند؟!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.