شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» صدور شش حکم حبس دیگر از سوی قاضی مقیسه؛ شش ماه زندان برای پزشکی که ستار را معاینه کرده بود

چهارشنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۵

چکیده : شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب احکام تعدادی از متهمان سیاسی را صادر کرده است. بر اساس احکام صادره توسط قاضی مقیسه دکتر رضا حیدرپور «پزشک زندان اوین»، علیرضا درویش «روزنامه نگار»، مهدی ملکی «فعال سیاسی»، بهرام مرادی «فیزیوتراپ زندان اوین»، سیدمحمد ابراهیمی «فعال مدنی» و گیتی ذوالفقاری به شش سال حبس تعزیری محکوم شدند.


شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب احکام تعدادی از متهمان سیاسی را صادر کرده است. بر اساس احکام صادره توسط قاضی مقیسه دکتر رضا حیدرپور «پزشک زندان اوین»، علیرضا درویش «روزنامه نگار»، مهدی ملکی «فعال سیاسی»، بهرام مرادی «فیزیوتراپ زندان اوین»، سیدمحمد ابراهیمی «فعال مدنی» و گیتی ذوالفقاری به شش سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش کلمه،‌ رضا حیدرپور، پزشک بهداری زندان اوین به دلیل ارتباط با زندانیان سیاسی و کمک به آنها به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شده است. به گفته‌ی زندانیان سیاسیاین پزشک همیشه همراه و کمک حال زندانیان سیاسی و امنیتی بوده است. رضا حیدر پور به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

علیرضا درویش روزنامه نگار و فعال فرهنگی در آذر ۹۲ و پس از هجوم ماموران امنیتی به محل کار خود بازداشت و به شش ماه حبس تعزیری و ۸۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

مهدی ملکی که عضو سازمان جوانان حزب پان ایرانیست بوده در آذر ماه سال ۹۲ بازداشت و اکنون به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

سیدمحمدابراهیمی فعال مدنی در دی ماه ۱۳۹۴ پس از حضور در بیمارستان جهت دیدار با «امید کوکبی» زندانی سیاسی، بازداشت شد. این فعال مدنی پیش تر در ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۳، پس از تحمل چهار سال زندان برای اولین بار به مرخصی اعزام شد و در حال طی کردن پروسه‌ی درمان پزشکی خود بوده است. محمدابراهیمی عضو «مادران پارک لاله» به دلیل ارتباط با احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل از داخل زندان برای بار چهارم، در تاریخ ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۴، به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود که به علت به رسمیت نشناختن دادگاه از حضور در این جلسه امتناع ورزید. او پس از سرکوب مردم در اعتراض‌های پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ چندین بار بازداشت شده بود که حالا به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

گفتنی است بهرام مرادی به شش ماه حبس تعزیری و گیتی ذوالفقاری هرکدام به سه سال حبس تعزیری محکوم شده اند.