سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض ۱۶ تشکل دانشجوی اصلاح‌طلب به ردصلاحیت‌های جانبدارانه و یکسویه...

اعتراض ۱۶ تشکل دانشجوی اصلاح‌طلب به ردصلاحیت‌های جانبدارانه و یکسویه

چکیده : ما آگاهانه و مجدانه در صحنه باقی خواهیم ماند. و تمامی مطالبات به حق خود را از کانال صندوق‌های رای پیگیری خواهیم کرد. ما از تاریخ درس گرفته‌ایم و اجازه تکرار تلخی‌های ناشی از عدم حضور را نخواهیم داد. ما سرنوشت خود را به دست خواهیم گرفت. و سلامی دوباره خواهیم داد به اصلاحات به عقلانیت به تدبیر به امید و به ایران عزیز....


شانزده تشکل دانشجویی از سراسر کشور در واکنش به ردصلاحیت‌ها در بیانیه‌ای تصریح کرده‌اند: گستردگی ردصلاحیت‌های کاندیداها ما را بیشتر از قبل به حضور و ایفای نقش خود در این روزهای سرنوشت‌ساز مصر کرده است. ما تحت هر شرایطی در صحنه خواهیم ماند. و دوباره برای ساختن ایرانی که دل در گرو آن داریم «نه» به افراطی‌گری را فریاد خواهیم زد و عقلانیت را جستجو خواهیم کرد.

به گزارش کلمه، در بخشی از این بیانیه آمده است: ما آگاهانه و مجدانه در صحنه باقی خواهیم ماند. و تمامی مطالبات به حق خود را از کانال صندوق‌های رای پیگیری خواهیم کرد. ما از تاریخ درس گرفته‌ایم و اجازه تکرار تلخی‌های ناشی از عدم حضور را نخواهیم داد. ما سرنوشت خود را به دست خواهیم گرفت. و سلامی دوباره خواهیم داد به اصلاحات به عقلانیت به تدبیر به امید و به ایران عزیز.

متن این بیانیه را به گزارش پویش با هم می‌خوانیم:

إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم … سوره مبارکه رعد آیه ۱۱

با نام و یاد پروردگار آزادی و زیبایی

روزهایی که سپری نمودیم. روزهای پر از اتفاق و مهمی برای مردمان سرزمین‌مان بود. فرجام “برجام” طلیعه‌ی تدبیر و امید را بیش از بیش در آسمان میهنمان جلوه داد. انتخاب آگاهانه‌ی مردم در سال ۹۲ در عرصه دیپلماسی خارجی به ظریف‌ترین شکل ممکن تعامل سازنده با جهان و جهانیان را رقم زد. از بین رفتن تحریم‌های ظالمانه‌ای که بیش‌ترین اثر را بر سفره مردم گذاشته بود، باعث شادی و شعف همگانی در میان آحاد مردم شد.

ما بار دیگر نشان دادیم که با حضور آگاهانه‌ی خود نقشی اساسی را در نوشتن برگ برگ سرنوشت میهن عزیزمان ایران ایفا می‌کنیم. در اوج شادی‌های اجرایی شدن پروسه برجام، خبر ردصلاحیت‌های گسترده لبخندها را بر لب خشکاند. رد صلاحیت‌هایی که به قول ریاست محترم جمهور در آن اعمال مر سلیقه به جای مر قانون فراوان دیده می‌شد. ردصلاحیت‌هایی که جفای به بسیاری از دلسوزان و مصلحین کارنامه‌دار خود این نظام بود.

ولی گستردگی ردصلاحیت‌های کاندیداها ما را بیشتر از قبل به حضور و ایفای نقش خود در این روزهای سرنوشت‌ساز مصر کرده است. ما تحت هر شرایطی در صحنه خواهیم ماند. و دوباره برای ساختن ایرانی که دل در گرو آن داریم «نه» به افراطی‌گری را فریاد خواهیم زد. عقلانیت را جستجو خواهیم کرد و فرزندان واقعی جمهور مردم را راهی بهارستان خواهیم نمود. با گذر از روزهای اعلام صلاحیت‌های مجلس نوبت اکنون به خبرگان رهبری رسیده است و باز پس از اعلام نتایج بررسی‌ها دریغ و حسرت است که مهمان دل و ذهن بسیاری از هم وطنان می‌شود.

ردصلاحیت‌هایی که به شکل عجیبی باز جانب‌دارانه و یک‌سویه به نظر می‌رسد. عدم تایید صلاحیت یادگار پیر جماران در حالی که اجتهادش توسط بسیاری از مراجع عظام تقلید مورد تایید قرار گرفته بود، نقطه اوج یاس و سرخوردگی برای آحاد و گروه‌های مختلف مردم، دانشگاهیان و حوزویان بوده است. سیدحسن خمینی برای نسل ما نقطه شروعی برای آشتی و تجدید میثاق با بسیاری از آرمان‌های اصیل انقلاب و بنیان‌گذار کبیر آن است. و امیدواریم این فرصت بزرگ در این بزنگاه تاریخی از مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران دریغ نگردد. امیدواری ما به این است که در روزهای آتی تجدید نظر جدی پیرامون صلاحیت‌ها شکل بگیرد. تا حماسه سیاسی و مشارکت حداکثری مد نظر مقام رهبری و همه دلسوزان واقعی این مرز و بوم در هفتم اسفند ماه شکل بگیرد.

بر ما به عنوان پیشگامان جنبش دانشجویی فرض واجب این است که تحت هر شرایطی جامعه را به سمت مشارکت حداکثری و انتخاب نمایندگان واقعی مردم در مجلسین سوق دهیم. ما آگاهانه و مجدانه در صحنه باقی خواهیم ماند. و تمامی مطالبات به حق خود را از کانال صندوق‌های رای پیگیری خواهیم کرد. ما از تاریخ درس گرفته‌ایم و اجازه تکرار تلخی‌های ناشی از عدم حضور را نخواهیم داد. ما سرنوشت خود را به دست خواهیم گرفت. و سلامی دوباره خواهیم داد به اصلاحات به عقلانیت به تدبیر به امید و به ایران عزیز.

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند
چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند…

(حضرت حافظ)

۱٫انجمن اندیشه های دانش جویی دانشگاه آزاد مشهد.
۲٫انجمن اسلامی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد.
۳٫انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه.
۴٫انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر.
۵٫ تشکل اسلامی سیاسی اندیشه برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا.
۶٫انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد شیراز.
۷٫ انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون.
۸٫ جمعیت اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد بیرجند.
۹٫ انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه.
۱۰٫ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان.
۱۱٫انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خاش.
۱۲انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیکشهر.
۱۳٫انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی زابل.
۱۴٫مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان.
۱۵٫جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراوان.
۱۶٫انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد آیت الله آملی.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.