سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض‌ها نتیجه داد؛ پیمانکاران عسلویه به پرداخت مطالبات کارگران مکلف شدند...

اعتراض‌ها نتیجه داد؛ پیمانکاران عسلویه به پرداخت مطالبات کارگران مکلف شدند

چکیده :تمامی کارفرمایان و پیمانکاران منطقه ویژه عسلویه موظف شدند که تا روز پنجم اسفند ماه سال جاری تمامی مطالبات کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه‌های این منطقه را پرداخت کنند....


تمامی کارفرمایان و پیمانکاران منطقه ویژه عسلویه موظف شدند که تا روز پنجم اسفند ماه سال جاری تمامی مطالبات کارگران پیمانکاری شاغل در پروژه‌های این منطقه را پرداخت کنند.

منابع خبری ایلنا در منطقه ویژه عسلویه با اعلام این مطلب افزودند: به‌تازگی از سوی وزارت نفت، دستور کتبی صادر شده است که در آن برپرداخت به موقع حقوق، عیدی و سنوات کارگران پیمانکاری شاغل در منطقه عملیاتی پارس جنوبی تاکید شده است.

از قرار معلوم در متن این دستور اداری از تمامی مدیران عملیات، پالایشگاه‌ها، منابع انسانی و بازرگانی مرتبط با پروژه‌های مختلف نفت و گاز منطقه ویژه اقتصادی عسلویه خواسته شده است تا در فرصت باقیمانده تا موعد تعیین شده در خصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران به تعهدات خود در چارچوب پیمان‌های منعقد شده عمل کنند.

در همین رابطه، یک مقام آگاه در عسلویه ضمن تایید این خبر به ایلنا گفت: براساس بندهای موجود در قراردادهای پیمانکاری، پیمانکاران متعهد می شوند تا برای مدت دو ماه، بدون انجام هر گونه پرداختی توسط کارفرمای مادر، توانایی پرداخت دستمزد کارگران را داشته باشند.

این مقام آگاه ادامه داد: شرکت های پیمانکاری عسلویه ضعفها و مشکلات اجرایی و عملکردی بسیاری دارند که عدم پرداخت به موقع دستمزد کارگران و قصور در انجام تعهدات، از جمله این ضعفهاست و همین مساله لزوم نظارت بیشتر بر عملکرد این شرکت‌ها را توجیه می‌کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.