سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بهاره هدایت به زندان اوین بازگشت...

بهاره هدایت به زندان اوین بازگشت

چکیده :بهاره هدایت، سخنگوی دربند دفتر تحکیم وحدت، که پنج شنبه هفته گذشته و در آستانه‌ی هفتمین سال حبس خود به مرخصی آمده بود، ساعتی پیش به زندان اوین بازگشت...


بهاره هدایت، فعال دانشجویی محبوس در بند زنان زندان اوین، که هفته پیش به مرخصی آمده بود به زندان بازگشت.

به گزارش خبرنگار کلمه، بهاره هدایت، سخنگوی دربند دفتر تحکیم وحدت، که پنج شنبه هفته گذشته و در آستانه‌ی هفتمین سال حبس خود به مرخصی آمده بود، ساعتی پیش به زندان اوین بازگشت.

بهاره هدایت دی ماه سال ۸۸ بازداشت و پس از ماه ها انفرادی و بازجویی در اردیبهشت ماه ۱۳۸۹، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، بهاره هدایت را به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام»، «توهین به رهبری» و «توهین به رئیس‌جمهوری و تبلیغ علیه نظام» به ۷ سال و نیم زندان محکوم کرد. هم‌چنین حکم دو سال حبس تعلیقی بهاره هدایت به اتهام «اقدام علیه امنیت از طریق برگزاری تجمع ۲۲ خرداد سال ۸۵» نیز به اجرا درآمده و وی در مجموع به ٩ سال و نیم حبس محکوم شد که شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران در مرداد ۱۳۸۹، این حکم را عینا تایید کرد.

همچنین بهاره هدایت در دادگاهی دیگر به دلیل انتشار مطالبی از داخل زندان، به اتهام “تبلیغ علیه نظام”، به شش ماه زندان دیگر محکوم شد.

شهریور ماه امسال کلمه خبر داده که دو سال حکم تعلیقی بهاره هدایت، قدیمی ترین زندانی سیاسی سبز محبوس در بند نسوان زندان اوین، ۴ روز پس از اعمال ماده ۱۳۴، اجرا شد، تا وی پس از ۵ سال و نیم حبس، برای دو سال دیگر در زندان بماند.

بهاره هدایت متولد سال ۱۳۶۰ فعال دانشجویی و جنبش زنان، عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت است. وی همچنین از فعالان کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین زن‌ستیز است و تاکنون چندین‌بار بازداشت شده است. بهاره در ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۵، ۱۸ تیر ماه ۱۳۸۶، ۲۳ تیر ماه ۱۳۸۷ و ۱ فروردین ماه ۱۳۸۸ به خاطر فعالیت‌هایش بازداشت و مدتی را در زندان سپری کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.