سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

لغو اجرای ارکستر سمفونیک تهران

چکیده : مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران اعلام کرده است تا زمانی که امکانات و شرایط مطلوب برای انجام فعالیت‌های ارکستر مهیا نشود، دیگر چوب رهبری ارکستر سمفونیک را به دست نمی‌گیرم. این تصمیم علی رهبری پس از آن اعلام شد که کنسرت ارکستر سمفونیک تهران که قرار بود امشب و شب گذشته برگزار شود، لغو شد...


کلمه – گروه خبر: مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران اعلام کرده است تا زمانی که امکانات و شرایط مطلوب برای انجام فعالیت‌های ارکستر مهیا نشود، دیگر چوب رهبری ارکستر سمفونیک را به دست نمی‌گیرم.

این تصمیم علی رهبری پس از آن اعلام شد که کنسرت ارکستر سمفونیک تهران که قرار بود امشب و شب گذشته برگزار شود، لغو شد.

به خاطر نبود امکانات لازم و تمرینات کافی علی رهبری تصمیم گرفته تا این اجرا که با رهبر مهمان خارجی قرار بود روی صحنه برود، برگزار نشود.

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری ارول اردینچ رهبر ارکستر اهل کشور ترکیه، قرار بود تا امروز و دیروز در تالار وحدت برگزار شود.

علی رهبری در گفت‌وگو با فارس درباره دلیل لغو اجرای ارکستر سمفونیک گفت: متاسفانه امکانات لازم برای انجام تمرینات منظم فراهم نبود. به همین خاطر ارکستر نتوانست به کیفیت لازم برای اجرا برسد. بر این اساس تشخیص دادم که اجرا برگزار نشود.

وی افزود: به خاطر مشکلات مالی که حقوق نوازندگان هم عقب افتاده و به دلیل نبود امکانات لازم برای ارکستر فعلا ترجیح می‌دهم تا دیگر به عنوان رهبر روی صحنه نروم. تا زمانی هم که این امکانات و شرایط مطلوب برای انجام فعالیت‌های ارکستر مهیا نشود، دیگر چوب رهبری ارکستر سموفنیک را به دست نمی‌گیرم. ترجیح می‌دهم تا پولی که قرار است به من به عنوان رهبر پرداخت شود، به نوازنده‌هایی که دستمزدشان عقب افتاده، داده شود.

ارکستر سمفونیک تهران بزرگترین و قدیمی‌ترین ارکستر سمفونیک ایران است. نخستین بار در ۱۳ آذر ۱۳۱۲ به رهبری غلامحسین مین باشیان و با نام ارکستر سمفونی بلدیه (شهرداری) فعالیت خود را آغاز کرد. از آن تاریخ تا امروز فراز و فرود فراوان داشت.

در سالهای گذشته مدتی این ارکستر تعطیل بود تا اسفند ۱۳۹۳ علی رهبری به‌عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران منصوب شد و ارکسترسمفونیک تهران با رهبر جدید در روز ۲۴ اسفندماه در تالار وحدت، با سمفونی شماره ۹ بتهوون، آغاز به کار کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.