سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعلام اتهام شیخ ابراهیم زکزاکی: توطئه، ایجاد اغتشاش و تحریک مردم!...

اعلام اتهام شیخ ابراهیم زکزاکی: توطئه، ایجاد اغتشاش و تحریک مردم!

چکیده :شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه، از سوی یک دادگاه وابسته به نظامیان، به توطئه، ایجاد اغتشاش و تحریک مردم متهم شد. توطئه، فتنه و ایجاد اغتشاش، اتهامی است که در اکثر حکومت های مستبد اسلامی برای حذف مخالفان، علیه آنها به کار گرفته می شود....


شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه، از سوی یک دادگاه وابسته به نظامیان، به توطئه، ایجاد اغتشاش و تحریک مردم متهم شد.

به گزارش کلمه، دادگاه در کیفرخواست خود، جرم زکزاکی را جنایی تلقی کرده و پلیس نیجریه هم اعلام کرده که او دو روز قبل برای تفهیم اتهام به دادگاه برده شده است.

توطئه، فتنه و ایجاد اغتشاش، اتهامی است که در اکثر حکومت های مستبد اسلامی برای حذف مخالفان، علیه آنها به کار گرفته می شود.

ابراهیم زکزاکی پس از حمله سه هفته قبل ارتش نیجریه به حسینیه شیعیان که به کشته شدن صدها تن از آنها منجر شد، به یک بازداشتگاه خانگی تحت نظر پلیس برده شد.

دادگاه اعلام کرده که در روزهای آینده به پرونده او رسیدگی خواهد کرد و رئیس جمهور نیجریه هم در تماس تلفنی به حسن روحانی وعده داده که کمیته تحقیق دولت نیجریه به این ماجرا رسیدگی خواهد کرد.

پیروان زکزاکی که مورد خشونت بارترین برخوردها از سوی ارتش قرار گرفته اند، تاکنون دست به سلاح نبرده اند. این در حالی است که گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه جنایات فجیعی آفریده اند اما حکومت تاکنون با آنها برخورد جدی نداشته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.