سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدور حکم مهاجمان به علی مطهری در شیراز...

صدور حکم مهاجمان به علی مطهری در شیراز

چکیده : به گفته وکیل مدافع علی مطهری، موکلش هنوز از جزییات حکم صادره اطلاعی ندارد و قرار است هفته آینده به شیراز سفر کند. مصطفی ترک همدانی تاکید کرده است که فقط می دانند دادگاه رسیدگی کننده به پرونده رای، را صادر کرده و حمله کنندگان محکوم شدند...


کلمه – گروه خبر:  وکیل مدافع علی مطهری از محکومیت متهمان پرونده حمله به این نماینده مجلس موسوم به «حادثه شیراز» خبر داد.

به گفته وکیل مدافع علی مطهری، موکلش هنوز از جزییات حکم صادره اطلاعی ندارد و قرار است هفته آینده به شیراز سفر کند.

مصطفی ترک همدانی در گفت و گو با ایسنا تاکید کرده است که فقط می دانند دادگاه رسیدگی کننده به پرونده رای، را صادر کرده و حمله کنندگان محکوم شدند.

این در حالی است که علی مطهری در همه مراحل دادگاه خواستار محاکمه آمران این حمله بود.

به گزارش کلمه، اسفندماه گذشته در ادامه سلسله اتفاقاتی که تندروهای شیراز رقم زدند به ماشین حامل علی مطهری حمله کردند، او را که عازم دانشگاه شیراز برای سخنرانی بود مورد ضرب و شتم قرار داده و در نهایت از سخنرانی او جلوگیری به عمل آوردند.

حمله ای که همه نشانه ها حاکی از آن داشت که از پیش طراحی شده است. پس از آن علی مطهری مستنداتی را برای دادگاه آماده کرد که همین گفته را ثابت می کرد.

علی مطهری در مصاحبه ای با روزنامه روزان اشاره کرد که مهاجمان به وی در شیراز «از یکی از نهادهای حکومتی بودند» پیش از این هم وکیل وی به نقش نیروهای نظامی در این حمله اشاره کرده بود. چند روز پس از حادثه شیراز هم پیرمؤذن از نمایندگان اصلاح طلب مجلس گفته بود که علی مطهری از نقش عوامل یکی از دستگاه های نظامی در این حمله خبر دارد.

دو ماه پس از حمله عوامل بسیج و سپاه فجر شیراز به نماینده مردم تهران، حسن روحانی که برای بررسی ابعاد این حادثه کمیته حقیقت یاب تشکیل داده بود، گزارش این کمیته را برای صادق لاریجانی فرستاده و خواستار برخورد با «افراد و دستگاه های متخلف» در این حادثه شده است.

با این حال آمران و متهمان اصلی هیچ گاه به دادگاه فراخوانده نشده و در نهایت فقط ضاربان محاکمه شدند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.