سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعلام آمادگی دولت نیجریه برای مذاکره با بوکوحرام بر سر دختران ربوده شده...

اعلام آمادگی دولت نیجریه برای مذاکره با بوکوحرام بر سر دختران ربوده شده

چکیده : گروه تروریستی بوکوحرام در آغاز سال ۲۰۱۴ صدها زن و دختر و از جمله ۲۷۰ دختر دانش آموز را از مدرسه ای در چیبوک واقع در شمال شرقی نیجریه ربوده و به نقطه نامعلومی انتقال دادند. اگرچه که ده ها تن از این دختران موفق به فرار شدند اما از ماه مه ۲۰۱۴ تا به امروز هیچ اطلاع و خبر جدیدی در مورد سرنوشت بقیه آنها وجود ندارد...


به گفته محمدو بوهاری رئیس جمهور نیجریه ، دولت این کشور آماده است که در مورد آزادی نزدیک به ۲۰۰ دختر دانش آموز ربوده شده توسط تروریست های بوکوحرام، با این گروه مذاکره کند.

به گزارش شفقنا به نقل از رویترز پرزیدنت بوهاری روز چهارشنبه و با شرکت در نخستین قسمت از یک برنامه رادیویی که طی آن شنوندگان مشکلات خود را با مسئولان دولتی در میان می گذارند اعلام کرد:” ما این آمادگی را داریم که با یکی از رهبران معتمد بوکوحرام بدون قید و شرط مذاکره کنیم”.

به گفته رئیس جمهور نیجریه هیچ اطلاعی در مورد سرنوشت دانش آموزان ربوده شده وجود ندارد و دولت منتظر است تا نشانه ای دال بر سلامت آنها به دست آورد.

گروه تروریستی بوکوحرام در آغاز سال ۲۰۱۴ صدها زن و دختر و از جمله ۲۷۰ دختر دانش آموز را از مدرسه ای در چیبوک واقع در شمال شرقی نیجریه ربوده و به نقطه نامعلومی انتقال دادند. اگرچه که ده ها تن از این دختران موفق به فرار شدند اما از ماه مه ۲۰۱۴ تا به امروز هیچ اطلاع و خبر جدیدی در مورد سرنوشت بقیه آنها وجود ندارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.