سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازگشت سراج‌الدین میردامادی به زندان اوین...

بازگشت سراج‌الدین میردامادی به زندان اوین

چکیده :سید سراج الدین میردامادی روزنامه نگار سبز که از اردیبهشت ۹۳ در زندان اوین بسر می برد روز گذشته پس از مرخصی هشت روزه به زندان اوین بازگشت....


سید سراج الدین میردامادی روزنامه نگار سبز که از اردیبهشت ۹۳ در زندان اوین بسر می برد روز گذشته پس از مرخصی هشت روزه به زندان اوین بازگشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام، این زندانی سیاسی ۴۳ ساله که جانباز دفاع مقدس نیز می باشد در خرداد ماه سال جاری برای جراحی از زندان اوین به بیمارستان امام خمینی (ره) اعزام و ترکش به یادگار مانده از دفاع مقدس از گردن ویخارج شد و هنوز مراحل نقاهت را کامل طی نکرده بود که به زندان برگردانده شد.

طبق تشخیص پزشک اوین برای درمان ساق پای راست این زندانی سیاسی که ترکش خمپاره از میان ساق وی عبور کرده است نیز باید به بیمارستان اعزام شود که مراحل اداری و تشریفات این اعزام بیش از دو ماه است که به درازا کشیده است.

این روزنامه نگار اصلاح طلب که همزمان با مراسم تحلیف حسن روحانی در ۱۲ مرداد ماه ۹۲ از فرانسه به ایران بازگشت ابتدا با توقیف گذرنامه و بلافاصله با بازجویی و تشکیل پرونده روبرو شد و در نهایت در ۲۰ اردیبهشت ۹۳ بازداشت و پس از شش ماه نگهداری در بازداشتگاه دو الف، از آبانماه ۹۳ تا کنون در بند هشت زندان اوین که ویژه زندانیان مالی است نگهداری می شود.

سراج الدین میردامادی عضو با سابقه مجمع نیروهای خط امام و از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در سالهای ۷۵ و ۷۶ بوده پس از آن تا سال ۸۰ معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور بود و سپس به فرانسه مهاجرت کرد. این زندانی سیاسی هم اکنون در بند هشت زندان اوین به زندانیان زبان فرانسه آموزش می دهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.