سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حمایت آشکار بسیج دانشجویی از مهاجمان یاسوج: بی‌شرمانه حرمت دختر (چاقوکش) را شکستید...

حمایت آشکار بسیج دانشجویی از مهاجمان یاسوج: بی‌شرمانه حرمت دختر (چاقوکش) را شکستید!

چکیده :یک روز پس از حمله‌ به آذر منصوری در دانشگاه یاسوج و ضرب و شتم دانشجویان این دانشگاه، بسیج دانشجویی در بیانیه‌ای با فرار رو به جلو برای برخوردهای قانونی با آنان، تهدید کرده‌اند که اگر با مجریان برنامه‌ی روز گذشته برخورد نشود کلاس‌های درس را به تعطیلی خواهند کشاند. این بیانیه و اقرار به دست داشتن در اغتشاشات دانشگاه یاسوج در حالی صورت گرفته است که روز گذشته و بلافاصله پس از خبری شدن ضرب و شتم دانشجویان، خبرگزاری وابسته به بسیج مدعی شده بود که این آشوب‌ها توسط عناصر خودجوش! انجام شده است....


یک روز پس از حمله‌ به آذر منصوری در دانشگاه یاسوج و ضرب و شتم دانشجویان این دانشگاه، بسیج دانشجویی استان کهکیلویه و بویراحمد در بیانیه‌ای با دست پیش گرفتن و فرار رو به جلو برای برخوردهای قانونی با آنان، تهدید کرده‌اند که اگر با مجریان برنامه‌ی روز گذشته برخورد نشود کلاس‌های درس را به تعطیلی خواهند کشاند.

به گزارش کلمه، این بیانیه و اقرار به دست داشتن در اغتشاشات دانشگاه یاسوج در حالی صورت گرفته است که روز گذشته و بلافاصله پس از خبری شدن ضرب و شتم دانشجویان، خبرگزاری وابسته به بسیج مدعی شده بود که این آشوب‌ها توسط عناصر خودجوش! انجام شده است. اما دخالت تشکل شبه نظامی بسیج دانشجویی آنقدر عیان بود که قابل پنهان کردن نبود و حالا تشکل‌های بسیج دانشجویی می‌خواهند با قلب واقعیت‌ها خود را از اتهام مبرا کنند.

روز گذشته رسانه‌های محلی و خبرگزاری‌های رسمی کشور از حمله خشونت آمیز عناصر مدعی ارزش ها به برنامه دانشجویان اصلاح طلب در دانشگاه آزاد یاسوج خبر داده و گزارش کرده بود که مهاجمان برای مضروب کردن آذر منصوری سخنران مراسم دست به چاقو شده اند. آذر منصوری فعال سیاسی اصلاح طلب قرار بود برای افتتاح دفتر انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد یاسوج در این دانشگاه حضور پیدا کند و ضمن افتتاح این دفتر در جمع دانشجویان سخنرانی کند. اما این برنامه با هجوم چهره های خاص رو به رو شد که قبل از دانشجویان در سالن و اطراف آن حاضر شده بودند تا حاضران را مورد ضرب و شتم قرار دهند.

اینک جمعی از خواهران تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویر احمد معترضند که چرا دانشجویان در مقابل دختر چاقوکشی که به منصوری هجوم برده بود منفعل نبوده اند و سیلی بر گوش او نواخته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج دانشجویی، در این بیانیه آمده است: اگر با مسببین و مجریان و مقصران دعوت از فرد معلوم الحال و یادداشت سراسر توهین آقای یزدانی در سایت کبنا و خصوصاً اگر با ضاربان دختر دانشجو که بی‌شرمانه حریم دانشگاه را دریدند و حرمت دختر را شکستند برخورد بازدارنده‌ای نشود، کلاس‌های دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد را به تعطیلی می‌کشانیم و دسته جمعی از تحصیل در دانشگاه‌های استان انصراف خواهیم داد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: با یادداشت جناب قاسم یزدانی بالاخره دم خروس پیدا شد، سایت بی بی سی هم یادداشت زده است که: «برخورد با فعال حقوق بشر در دانشگاه آزاد یاسوج»، جسارت آقای یزدانی در آشکارسازی نیت خود و مخرج مشترک یادداشتشان با سایت بی بی سی قابل تحسین، تبریک و تامل و غیرقابل تحمل است.

در ادامه تاکید شد: با یاددشت برادر یزدانی بالاخره نیازی به قسم خوردن و اینکه این تشکل‌ها دانشجویی هستند، نیست چراکه بالاخره دم خروس بدجوری پیداشده و مشخص شده که چه جریانات خطرناک و خطرسازی پشت سر این دعوت‌ها و سخنرانی‌هاست. اگر چشم تیز بین امنیتی در استان و حتی کشور هست که انشالا هست حدیث مفصل بخوانند از این مجمل … در آستانه انتخابات …

در قسمت دیگری از بیانیه آمده است: خانم فتنه‌گر و فعال حقوق بشری که بی بی سی بهتر می‌شناسد و زودتر از رئیس دانشگاه و دفتر نهاد و شورای … تاییدش کرده‌اند، همان‌هایی به او بی‌احترامی کردند که تعمدا دعوتش کردند، چراکه بدیهی بود جای چنین افرادی برای سخنرانی در دانشگاه نیست و لغو سخنرانی ایشان در ۴ دانشگاه کشور سندی بر این ادعاست و دانشجویان فقط اعتراض کردند که حق طبیعیشان بود.

در ادامه اظهار شد: همانگونه که آقای یزدانی گفته‌اند زن در دیار ما از احترام خاصی حتی برای راهزنان برخوردار بوده و هست و توهین و بی حرمتی به زنان و دختران خط قرمز و غیرت ایلات نسبت به زن و دختر بالاترین نوع غیرت بوده و هست. اما در قضیه جلسه دانشگاه کسی که مدعی تاسیس انجمن فرهنگ و سیاست است، با کدام فرهنگ و سیاست بی‌شرمانه به یک دختر دانشجو از همین ایل و تبار (البته فرقی نمی‌کند) بی شرمانه‌ترین الفاظ رکیکی راکه شرم از گفتن داریم به کار می‌برد و بی رحمانه به صورت دختر مردم سیلی می زند و همراه دوستانش او را با لگد با به باد کتک می گیرند و بعد برای فرار به جلو تقسیم کار می‌کنند یکی به اورژانس می‌رود و دیگری برای تجمع جلوی استانداری. مگر یک خانم چند مرد را می‌تواند روانه بیمارستان کند، آیا می‌دانید آن چاقوی مدرنی که ازش نام می‌برید، النگوی به غارت رفته دختر دانشجوی همین دیار است که با دستان بی‌شرم قربانیان سیاسیتان هنگام کتک زدن به یغما رفته است.

در قسمت دیگری از این بیانیه آمده است: حال با مسئولین دانشگاه چه رئیس، چه حراست و چه دفتر نهاد حرفی نداریم، با فرمانداری که باید مامن امنیت و آرامش باشد و حضورا برای یک سخنرانی مسئله دار وارد دانشگاه می‌شود و خواهان برگزاری است و در بیانیه خود عذر بدتر از گناه می آورد هم حرفی نداریم. حرف حساب ما با شورای تامین استان و تک‌تک اعضای آن خصوصاً اعضای قضایی و امنیتی است که، آیا یک بار شده پای صحبت دانشجویانی که به جرم دفاع از ارزش‌ها به هزاران عنوان و اتهام به سخره گرفته می‌شوند و مورد بی‌مهری واقع شده‌اند و هر روز با یه جور اتهام مواجهه‌اند، بنشینند ولو به خواسته‌های آنها عمل نکنند.

در پایان این بیانیه آمده است: در دانشگاه آزاد امنیت وجود ندارد، اگر گوش شنوایی هست به صراحت و جدیت اعلام می‌کنیم اگر با مسببین و مجریان و مقصران دعوت از فرد معلوم الحال و یادداشت سراسر توهین آقای یزدانی در سایت کبنا و خصوصاً اگر با ضاربان دختر دانشجو که بی‌شرمانه حریم دانشگاه را دریدند و حرمت دختر را شکستند برخورد بازدارنده‌ای نشود، کلاس‌های دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد را به تعطیلی می‌کشانیم و دسته جمعی از تحصیل در دانشگاه‌های استان انصراف خواهیم داد چرا که امنیتی نداریم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.