سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همسر سعید مدنی: افراد شرور را تحریک می‌کنند تا زندانیان سیاسی را آزار دهند...
» تحمل چهار سال حبس بدون حتی یک روز مرخصی

همسر سعید مدنی: افراد شرور را تحریک می‌کنند تا زندانیان سیاسی را آزار دهند

چکیده :همسر سعید مدنی: با توجه به سابقه این برخوردها بارها هم خود آقای مدنی و هم ما از مسئولین درخواست کردیم که این دو نفر که در زندان تنش ایجاد می کنند به جای دیگری منتقل شوند اما مسئولین توجهی نکردند. زندانیان می گویند این افراد از بیرون تحریک می شوند تا برای آنها مزاحمت ایجاد کنند و آنها را تحت فشار قرار...


کلمه – روشنک ابراهیمی:

با وجود گذشت دو روز از ضرب و شتم چند تن از زندانیان زندان رجایی‌شهر توسط زندانیان امنیتی شرور تاکنون هیچ اقدامی از سوی مسئولین زندان صورت نگرفته است. سعید مدنی، سعید رضوی‌فقیه، کامران ایازی، بهزاد عرب‌گل و جعفر اقدامی پنج زندانی سیاسی هستند که روز شنبه مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و تا انتقال قطعی ضاربان از سالن ۱۲ بند ۴ دست به اعتصاب غذا زده اند.

منصوره اتفاق، همسر سعید مدنی که بعد از این جریان موفق به صحبت با همسرش شده است، در شرح اتفاق روز شنبه به خبرنگار کلمه می گوید: “خود آقای مدنی به من گفتند که فقط با چاقو صورتشان را خراش دادند و نمی خواستند ما ناراحت شویم، اما ضرب و شتم بخصوص آقای مدنی بسیار شدیدتر از یک ضرب و شتم ساده بوده است. آقای مدنی و رضوی فقیه در هوا خوری بودند که یکدفعه بی هیچ بهانه ای به آنها حمله می کنند البته این گونه حملات بی سابقه نیست و قبلا هم مواردی بوده که خود عزیزان از مسئولین خواسته بودند که این دو زندانی شرور را به بند دیگری منتقل کنند اما مسئولین زندان توجه و اقدامی صورت ندادند. با توجه به اینکه بخصوص آقای مدنی و رضوی فقیه روحیه آرامی دارند و اهل درگیری و دهن به دهن شدن با این افراد نیستند، این احتمال می رود که این افراد شرور برای اینکار تحریک شده اند.”

خانواده های این زندانیان سیاسی که نگران امنیت جانی و سلامت زندانیان خود هستند با مراجعه به مراجع قضایی خواستار رسیدگی به تامین امنیت زندانیان خود در بند شده اند اما تاکنون هیچ اقدام عملی جز وعده از سوی مسئولین صورت نگرفته است.

خانم اتفاق در خصوص پیگیری خود توضیح می دهد: “بعد از ضرب و شتم این پنج زندانی متاسفانه هیچ اقدام خاصی از سوی مسئولین صورت نگرفته است. این در حالی است که طبق قوانین زندان فردی که در زندان مرتکب خلاف می شود باید تنبیه شودُ اما هیچگونه اقدام قانونی و مجازاتی در مورد این دو زندانی شرور که مرتکب اینکار خلاف شده اند و چاقو زده اند صورت نگرفته است و با کمال تاسف دوباره به بند برگردانده شده اند.”

پنج زندانی سیاسی که دست به اعتصاب غذا زده اند، اعلام کرده‌اند تا زمان انتقال این زندانیان شرور از بند زندانیان سیاسی-عقیدتی به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.
اما بر اساس گزارش های رسیده به کلمه، مدیریت زندان نه تنها هیچ اقدامی برای تنبیه یا انتقال زندانیان شرور از بند انجام نداده است بلکه این زندانیان شرور مورد حمایت مدیریت و حفاظت زندان هستند و امروز نیز در ادامه‌ رفتار روز گذشته‌ خود در موارد متعدد تلاش کردند با الفاظ رکیک، ناسزا و تهدید، جو رعب و وحشت در سالن زندانیان سیاسی ایجاد کنند.

خانم اتفاق در این زمینه توضیح می دهد: “با توجه به سابقه این برخوردها بارها هم خود آقای مدنی و هم ما از مسئولین درخواست کردیم که این دو نفر که در زندان تنش ایجاد می کنند به جای دیگری منتقل شوند اما مسئولین توجهی نکردند. در حالی که می بینیم با یک درگیری ساده که ایجاد می کنند هر اتفاقی ممکن است برای عزیزان ما رخ بدهد و مسئولین زندان هم مدعی می شوند که درگیری زندانیان با خودشان بوده؛ در حالیکه خود زندانیان می گویند این افراد از بیرون تحریک می شوند تا برای آنها مزاحمت ایجاد کنند و آنها را تحت فشار قرار دهند.”

وی در ادامه می افزاید: “الان این پنج زندانی در اعتصاب غذا هستند و آقای رضوی فقیه که عمل جراحی قلب انجام داده اند وضعیت حادتری دارند و اعتصاب غذا برای سلامتیشان بسیار خطرناک است. نگرانی ما این است که عزیزان ما در زندان امنیت جانی ندارند و مسئولین هم به این موضوع رسیدگی نمی کنند.”

به گفته خانواده سعید مدنی و سعید رضوی فقیه تاکنون آنها برای ثبت و ضبط آثار جراحات به پزشک قانونی اعزام نشده اند.

خانم اتفاق در پایان به اعمال فشارهای دیگر اشاره کرده و بیان می کند: “البته پیگیری های ما برای مرخصی آقای مدنی هم تا الان بی نتیجه مانده، قبلا می گفتند اطلاعات موافقت نمی کنند و الان می گویند دادستان با مرخصی ایشان مخالفت می کند! این در شرایطی است که نزدیک به چهار سال است که آقای مدنی در زندان به‌سر می برند در حالی که مرخصی حق ایشان است. در هر حال خوشبختانه علاوه بر فشارهایی که اعمال می شود آقای مدنی از روحیه خوبی برخوردار هستد و کارهای تحقیقی و پژوهشی خودشان را انجام می دهند. اما با کمال تاسف آنها همین را هم تحمل نمی کنند.”

یکی دیگر از خانواده های زندانیان مورد ضرب و شتم قرار گرفته هم این رفتارها را مرتبط با پروژه پرونده سازی برای زندانیان سیاسی دانسته و به کلمه می گوید: “اینگونه رفتارهای خشن با زندانیان سیاسی از سوی چند زندانی امنیتی سابقه دار است و بارها از راه‌های قانونی برای رسیدگی به این موضوع اقدام کرده ایم اما هیچ پاسخی به ما نمی دهند. مشخصا چند زندانی امنیتی هستند که بارها به حزب و اعتقادات زندانیان سیاسی بخصوص آنها که شناخته شده تر هستند توهین می کنند و این بار هم آقای مدنی و رضوی فقیه به این توهین ها توجه نمی کنند اما ظاهرا این دو نفر دستور داشتند که هر طور شده درگیری ایجاد کنند و احتمال هم می دهیم به دلیل نزدیک شده به انتخابات این درگیری های هدفمند و با برنامه ریزی باشد و ماموران به دنبال پرونده سازی های جدید هستند.”

وی اضافه می کند: “نکته قابل تامل این است که پس از حوادث خونین بند ۳۵۰ زندانیان سیاسی که مورد ظلم قرار گرفته بودند به سلول های انفرادی انتقال داده شدند و روزها با عنوان تنبیه در سلول های انفرادی نگهداری شدند اما الان افرادی که در روز روشن جلوی چشم ماموران زندان چاقو کشی می کنند بدون هیچ محدودیتی در بند آزاد هستند تا کارهای خلاف خود را ادامه دهند!”

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.