سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آقای نماینده ولی‌فقیه! تفکر شما چه فرقی با متحجران طالبان و داعش دارد؟...
» راه حل مشکلات اجتماعی پیدا شد: ممنوعیت کار زنان در مغازه‌ها و ادارات!

آقای نماینده ولی‌فقیه! تفکر شما چه فرقی با متحجران طالبان و داعش دارد؟

چکیده :قرار است نمایندگان ولی فقیه در شهرستان ها چه چیزی را نمایندگی کنند؟ متحجرترین بخش های جامعه را؟ درصد آسیب های اجتماعی در جامعه ما که متوجه زنان است چقدر است؟ و آیا راه حل آن ندادن شغل به زنان است؟ فاصله چنین تفکری با تفکر افراطی و تحجر طالبان و داعش چقدر است؟...


وقتی امام‌جمعه اصفهان، دگم‌ترین افکار حاشیه‌ای جامعه را نمایندگی می‌کند

کلمه- گروه اجتماعی: در زمانه و سرزمین غریبی زندگی می کنیم در قرن ۲۱ و در خاورمیانه.

کمی آنسوتر یعنی کشورهایی که با سوار شدن به هواپیماهای ساخت نیم قرن پیش، تنها چند ساعت با ما فاصله دارند سال هاست که تساوی حقوق زن و مرد به امری بدیهی تبدیل شده، حقوقدانان و جامعه شناسان جوامع با سال ها بررسی و مطالعه راهکارهایی برای برقراری امنیت روانی انسان ها اعم از زن و مرد یافته اند. در جوامعی سیاست سازان جامعه ما آنها را بدور از معنویت و اخلاق می دانند؛ انسان ها حق آزار دادن همدیگر را ندارند اگر مردی همسر یا فرزندش را کتک بزند توسط قانون و پلیس محکوم و زندانی می شود.

اینجا در خاورمیانه علما و رهبران داعش فرمان و فتوای تجاوز به زنان غیر مسلمان صادر می کنند و زنان مسلمان را خدمتگذار مردان می دانند. اینجا در کشور ما جایی که حکومت ادعای حکومت شیعی و دین رحمانی دارد زنان و کودکان عملا قربانی خشونت های مردانه اند. اما راه حل های ارائه شده از سوی کسانی قدرت و پول در اختیار دارند چیست؟

نماینده ولی فقیه در اصفهان پولدار شدن زنان را یکی از عوامل طلاق و عدم تمایل به ازدواج می داند، یوسف طباطبایی‌نژاد که ظاهرا تلاش بسیاری کرده طوری صحبت کند که توهین به زنان قلمداد نشود در سخنرانی خود سعی کرده مشکلات اجتماعی کشور را حل کند و راه حل فقر و فساد و بیکاری را به سادگی یافته است. نماینده ولی فقیه می گوید: باید فعالیت زنان در مغازه‌ها و ادارات و شرکت‌ها ممنوع باشد.

امام جمعه اصفهان می گوید: حکومت اسلامی باید منافع مالی مردان را تامین کند تا آنها بتوانند به زنان خدمت کنند، کسانی که برای رأی آوردن به عنوان طرفداری از زنان آنها را فریب می‌دهند و دائما شعار حمایت از حقوق زنان سر می‌دهند باید به اشتغال مردان توجه کنند، این درست نیست که زن شاغل باشد و مرد بیکار، مرد تحقیر می‌شود وقتی که بخواهد از همسر خود پول بگیرد در حالی که زنان از اینکه شوهرشان از آنها حمایت مالی می‌کنند لذت می‌برند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه حق زنان درست ادا نشده است، می گوید: حق زن این نیست که کار کند این است که دولت، مردان را از نظر مالی تامین کند.

به گزارش انتخاب، یوسف طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، در دیدار مسئولان و سرمربیان حلقه‌های شجره طیبه صالحین استان اصفهان، با اشاره به اهمیت فعالیت‌ حلقه‌های صالحین، گفته که بسیاری از مشکلات جامعه به خاطر معضل طلاق است. طلاق موجب سرگردانی و بلاتکلیفی خانم‌ها می‌شود و مشکلات زیادی را در آینده و به ویژه در ازدواج مجدد برای آنها به دنبال دارد، حتی اگر تصمیم به عدم ازدواج بگیرند هم تنهایی و تجرد برای آنها مشکلات و عواقب بسیاری به دنبال دارد، در زمینه طلاق مشکلات مردان پس از جدایی کمتر از خانم‌ها است، از این رو طلاق به ویژه برای بانوان فساد را در پی دارد.

واقعا سوال اینجاست که فاصله چنین تفکری با تفکر افراطی و تحجر طالبان و داعش چقدر است؟

در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم. زنان جوان و سالخورده بسیاری توسط همسران معتاد و گرفتار فساد ترک می شوند. زنانی که تخصصی ندارند و شرایط کسب تخصص را نیز در اختیار ندارند و امام جمعه اصفهان می گوید: اینکه بنده تاکید بر اولویت اشتغال مردان به جای بانوان دارم توهین به خانم‌ها نیست بلکه اسلام تاکید دارد که مخارج و هزینه‌های زندگی باید بر عهده مردان باشد و نه زنان، در دولت و حکومت اسلامی باید مسائل مالی مردان برطرف شود تا مشکلاتی نظیر ازدواج هم برطرف شود.

در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم. در غربی که بر اساس تبلیغات حکومتی سیاست ها غیر انسانی است، برای تمام کودکان و زنان بی سرپرست و بد سرپرست برنامه ریزی دقیق دولتی وجود دارد. در کشور ما که سران آن داعیه رهبری جهان اسلام دارند کودکان و زنان بد سرپرست توسط پدر و برادرانشان به عنوان کارگر جنسی مورد استفاده قرار می گیرند و تکلیف کودکان بی سرپرست نگفته پیداست و علاج آن به باور نماینده ولی فقیه کم کردن مهریه هاست: مهریه‌های زیاد یکی از علت‌های طلاق در جامعه است، روحیه زن و مرد بسیار متفاوت است، مهریه‌های بالا موجب گرایش زنان به طلاق خواهد شد، برخی به علت اینکه به عاقبت کار خود فکر نمی‌کنند درخواست طلاق می‌دهند و با گرفتن مهریه به صورت جدا زندگی می‌کنند و حاصل این کار فساد خواهد بود.

امام جمعه اصفهان می گوید: معنی اینکه از دختران ما عکس منتشر می‌شود که راننده تریلی و کامیون هستند این است که هنوز ته دل ما آمریکایی است و هنوز مسلمان واقعی نشده‌ایم، شاه هم می‌گفت رسیدن به دروازه تمدن از طریق نامستوری و برهنگی زنان و دختران میسر می‌شود. باید زنان بدانند یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های آنان خانه داری است، متاسفانه برخی فکر می‌کنند خانه داری اشتباه است، زنانی هستند که در یک اداره مشغول فعالیت‌های خدماتی هستند ولی کارهای خانه خود را انجام نمی‌دهند، حمایت از ازدواج و مبارزه با طلاق از طریق اشتغال مردان تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

در قرن ۲۱ زندگی می کنیم…..

کمک هزینه های دولتی و حکومتی که در اختیار مراکز مذهبی و امامان جمعه قرار می گیرد چقدر است؟ قرار است نمایندگان ولی فقیه در شهرستان ها چه چیزی را نمایندگی کنند؟ متحجرترین بخش های جامعه را؟ درصد آسیب های اجتماعی در جامعه ما که متوجه زنان است چقدر است؟ و آیا راه حل آن ندادن شغل به زنان است؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.