سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش روحانی به پرونده سازی سپاه به بهانه نفوذ: با مواضع رهبری بازی نکنید...
» ملت هوشیارند و اینگونه اقدامات تاثیر معکوس دارد

واکنش روحانی به پرونده سازی سپاه به بهانه نفوذ: با مواضع رهبری بازی نکنید

چکیده :طی دو روز گذشته سپاه و رسانه های وابسته به انحصارگرایان با تکرار واژه ی "نفوذ" بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران را توجیه کرده و برای مردم و فعالان خط و نشان کشیده اند. حالا حسن روحانی در واکنش به این هجمه ها و جوسازی ها با تاکید بر اینکه تجارب تاریخی نشان داده که ملت ایران هوشیار است و اینگونه اقدامان تاثیر معکوس بر آنان دارد هشدار می دهد که نباید عده ای با کلمه "نفوذ" بازی کنند....


کلمه – گروه خبر: طی دو روز گذشته سپاه و رسانه های وابسته به انحصارگرایان با تکرار واژه ی “نفوذ” بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران را توجیه کرده و برای مردم و فعالان خط و نشان کشیده اند. حالا حسن روحانی در واکنش به این هجمه ها و جوسازی ها با تاکید بر اینکه تجارب تاریخی نشان داده که ملت ایران هوشیار است و اینگونه اقدامان تاثیر معکوس بر آنان دارد هشدار می دهد که نباید عده ای با کلمه “نفوذ” بازی کنند.

۵ روزنامه نگار در دو روز گذشته بازداشت شدند و صدا و سیما و سپاه با سو استفاده از روز ۱۳ آبان در صددند تا روزنامه نگاران کشورمان را وابستگان به بیگانه بنامند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در جلسه هیات دولت گفت: باید از افتخارات و روزهای ملی و تاریخیِ ایستادگی ملت ایران برای تقویت بیش از پیش انقلاب و اتحاد ملت بهره بگیریم و اجازه ندهیم این ایام تاریخی مورد سوء استفاده برخی جناح ها قرار گیرد. چرا که هرگونه بهره برداری جناحی از این ایام، به زیان انقلاب و وحدت ملی خواهد بود.

رییس‌ جمهور اظهار داشت: امروز همگان در کشور به راه و خط امام(ره) و انقلاب افتخار کرده و پیرو راه رهبری انقلاب و اجرای قانون اساسی هستند و از آن حمایت می کنند.

“نفوذ” کلمه ای است که در سخنان آیت الله خامنه ای از آن استفاده شده است. حسن روحانی با بیان این که نکاتی که رهبری مطرح می کند با هدف استحکام قدرت ملی و برای این است که ملت ایران در برابر نفوذ بیگانگان صف واحدی بوده و در برابر توطئه‌ها هوشیار و بیدار باشند، خاطرنشان کرد: نباید خدای ناکرده برخی بخواهند از این کلمات و واژگان سوء استفاده کنند و اینطور نباشد که از این پس با هر کس که مخالف هستیم، بخواهیم او را به نحوی متهم کرده و گروهی را به حاشیه برانیم.

رییس‌ جمهور با اشاره به این که ملت ایران، ملتی بیدار و هوشیار است و تاریخ و تجربه این ملت، نشان داده که اینگونه اقدامات تأثیری معکوس خواهد داشت، گفت: مردم به درستی معنای نفوذ، استکبار و تاریخ و نحوه رفتار نادرست آمریکا با این کشور و ملت را می‌دانند و منافع ملی و آینده کشور را به خوبی تشخیص می‌دهند.

روحانی تاکید کرد: باید به طور واقعی و جدی با هر گونه نفوذ بیگانگان مبارزه کنیم و نباید عده ای با کلمه “نفوذ” بازی کنند.

رییس‌ جمهور همچنین گفت: همه ملت ایران در مسیر انقلاب، استقلال و ایستادگی کشور در برابر بیگانگان متحد هستند و امیدوارم همه جناح‌ها و نهادها به این نکات توجه داشته و واقعاً تلاش کنیم اگر رهبری انقلاب کلامی را عنوان می‌کنند به درستی آن را بفهمیم و پیاده کنیم و اجازه ندهیم افرادی از این کلمات در راستای منافع شخصی، گروهی و جناحی خود سوء استفاده کنند.

رییس‌ جمهور ادامه داد: ‌البته مردم در این زمینه‌ها کاملاً هوشیار، بیدار، ناظر و متوجه هستند و بخوبی شرایط را رصد می‌کنند و در موقع لزوم مانند انتخابات، آگاهانه و با حضور گسترده نظر خود را اعلام می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی در ابتدای سخنان خود با بیان این که ۱۳ آبان برای ملت ایران یک روز تاریخی و آغازی برای دوره جدید در نهضت اسلامی به شمار می‌رود، گفت: نهضت اسلامی تا آبان سال ۱۳۴۳ بیشتر رنگ و بوی ضد استبدادی داشت، اما از هنگام طرح موضوع کاپیتولاسیون و نطق تاریخی و افشاگرانه امام خمینی(ره) در مورد برنامه ای استکباری که علیه حرمت و عزت مردم ایران طراحی شده بود و استقلال قضایی و سیاسی ایران را زیر سؤال می‌برد، یک حرکت نو و موج عظیمی در کشور علیه استکبار آغاز شد.

رییس‌ جمهور افزود: برای تاریخ روحانیت ایران افتخار است روزی که سلطه گران در این کشور خواستند علیه عزت و استقلال مردم اقدامی کنند مردم ایران به رهبری روحانیت و مراجع عظام، در صف مقدم مبارزه قرار گرفتند.

روحانی حرکت دانش‌آموزان و نوجوانان در ۱۳ آبان سال ۵۷ را به مفهوم حضور نوجوانان و جوانان در نهضت اسلامی و اقدام دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳ آبان سال ۵۸ را عکس‌العملی از سوی ملت ایران در برابر توطئه‌های آمریکا برای تخریب انقلاب برشمرد و گفت: جوانان، نوجوانان، دانشجویان و دانش آموزان نشان دادند که همگی در صف انقلاب بوده و ثابت کردند انقلاب اسلامی متعلق به قشر خاصی نیست و همه اقشار با سنین متفاوت در این زمینه فداکاری کرده‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.